Jak usunąć pozostałości po ciążach?

Witajcie drodzy eksperci! Jestem 26 letnią kobietą po sześciu ciążach i trzech porodach. Sporo przeszłam. Mam 161 cm wzrostu i w tej chwili ważę 62 kg. Dwa lata temu urodziłam swoje drugie dziecko. jednak na skutek komplikacji w ciąży z masy wyjściowej 55kg doszłam aż do 95kg. Bardzo długo i ciężko pracowałam na utratą kilogramów. W ciągu dwóch lat udało mi się schudnąć 33 kg z dziewięciomiesięczną przerwą na kolejną ciążę. Nigdy nie uważałam głodówki za dobrą metodę. Jem systematycznie co 3 godziny, wypijam ok. 1l zielonej herbaty dziennie oraz wodę mineralną. Nie łączę węglowodanów z białkami. Moje porcje są skąpe natomiast bogate w przerozmaite składniki mineralne. Mój problem polega na tym, że po tak znacznej utracie wagi mój brzuch wygląda na początek szóstego miesiąca ciąży. Dużo ćwiczę (biegam po schodach, spaceruję z dziećmi, robię 20 pompek dziennie), zakupiłam również pas wibrujący. Moje mięśnie są twarde, a skóra niestety się nie wciąga. Stosowałam przerozmaite sposoby, aby ją ujędrnić i wspomóc. Pellingi, balsamy ujędrniające, aqua slim (ze względu na chrom itd.) łykam też capivit hydro control. Nic nie pomaga. Oczywiście liczę się z tym, że nie odzyskam figury osiemnastolatki, jednak wisząca skóra na kończynach, brzuchu i mało jędrne pośladki doprowadzają mnie do szału. Na tą chwilę mój wygląd nie wskazuje na moje 26 lat, skóra jest w gorszej kondycji niż u mojej 51 letniej matki, przypominam swoją przeszło 70 letnią babcię, z którą również się porównałam. Pomóżcie proszę.
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Gratuluję samozaparcia i motywacji. Niejedna kobieta Pani pozazdrości. Po 6 ciążach i po urodzeniu dwojga dzieci Pani ciało ma prawo się zmienić. Bardzo dobrze, że jest Pani aktywna fizycznie i zdrowo się odżywia. Pani masa ciała również jest prawidłowa i nie musi się Pani odchudzać.

Rozciągnięta skóra jest powszechna u kobiet po ciąży. Jednak po długotrwałym i regularnym stosowaniu kremów ujędrniających, ćwiczeń i odpowiedniej diety problem powinien ulec zmniejszeniu. W Pani przypadku sytuacja jest trudniejsza i wymaga więcej czasu. Proszę się nie zniechęcać i nadal stosować zdrowy styl życia. Radzę wybrać się do dobrej salonu kosmetycznego czy SPA, gdzie specjaliści z tej dziedziny pomogą Pani w uzyskaniu jędrnego ciała.

Pozdrawiam.