Obwisły brzuch po urodzeniu dziecka

4 lata urodziłam córke.w czasie ciązy przytyłam z 49kg aż do 108kg miałam zatrucie ciązowe, urodziłam w 8miesiącu. teraz waże 62kg. jednak mój brzuch nadal jest obwisly mimo mojej pracy fizycznej, co mam robić zeby nadac mu ładnego wygladu

Witam,

Pozostałości po ciąży często na długo zostają z kobietą. Zapewne jest to związane z bardzo dużym przyrostem masy ciała jaki u Pani nastąpił, a także później z dużą utratą kilogramów. Dietetycznie nie mamy tutaj pola do popisu, jednak może niektóre ćwiczenia na konkretne partie brzucha powinny pomóc - ćwiczenia na mięśnie proste brzucha, skośne, poprzeczny? Dodatkowo proponowałabym po kąpieli np. delikatne obszczypywanie tkanki po to, aby ją ujędrnić. Ponadto wszelkiego rodzaju peelingi nawet z użyciem prawdziwej mielonej kawy czy też masaże ujędrniające. Wszystko to co pobudzi miejscowo krążenie i odżywi tkanki na brzuchu. Jest to niestety miejsce, które nie poddaje się tak szybko przekrwieniu jak np. uda. Może to Pani zauważyć w trakcie biegu - całe ciało jest przegrzane, a jak dotknie Pani brzucha to często jest on zimny. Życzę cierpliwości i wytrwałości.

Witam serdecznie,

Pozostałości po ciąży są zmorą niejednej kobiety. Musi Pani zadbać o t,o aby problem nie narastał i tu zalecam pełnowartościowa i dobrze zbilansowana dietę.
Dodatkowo proponuję masaże, peelingi oraz ćwiczenia fizyczne na wszystkie partie brzucha. Ćwiczy Pani 3-5razy w tygodniu systematycznie. Można dołożyć jeszcze ćwiczenia ogólnorozwojowe angażujące wszystkie partie ciała w ten sposób podkręci Pani swój metabolizm i szybciej spali tkankę wokół brzucha.

Powodzenia!!
Mgr Joanna Wasiluk