Jak w 2 tygodnie zrzucić 5 kg?

Jak w 2 tyg zrzucic 5 kg?

Witam serdecznie!

Jeśli chcesz schudnąć, tak aby nie było efektu jo jo, utrata 5 kilogramów nie może trwać 2 tygodnie, tylko dłużej - najlepiej około 5 tygodni.

Posiłki musisz zaplanować tak, aby spożywać je w 3 - godzinnych odstępach czasu. Jabłko, batonik zbożowy czy sok owocowy to także posiłek.

Na śniadanie kromkę chleba pszennego zastąp pieczywem żytnim - jest bogate w błonnik pokarmowy, który wypełnia żołądek i daje większe uczucie sytości niż pieczywo pszenne. Do twarożku czy chudej wędliny, proponuję dodać porcję warzyw, np. pomidora, sałatę, szczypiorek - dostarczysz w ten sposób niezbędnych witamin. Herbaty nie dosładzaj cukrem.

Na II śniadanie zjedz kanapkę, ale nie z dżemem, a np. z chudą wędliną, serem twarogowym czy tuńczykiem, wędzonym łososiem i warzywami. Będzie to bardziej wartościowy posiłek. Możesz zabrać też z domu sałatkę, aby w diecie było jak najwięcej warzyw. Świetnym wyjściem, ale latem, są ochładzające napoje mleczne - kefir, jogurt naturalny czy maślanka.

Na obiad można przygotować różne rodzaje zup, ale bez dodatku mąki i śmietany. Drugie danie może stanowić kasza z kurczakiem i warzywami, ryba gotowana na parze czy też makaron z sosem pomidorowym, wołowiną i marchewką. Wybieraj albo zupę albo II danie.

Podwieczorek powinien być lekki. Zjedz np. sałatkę owocową lub batonik musli bez dodatku cukru.

Na kolację wybierz jogurt, ale wyłącznie naturalny lub sałatkę. Możesz do niego dodać łyżeczkę otrąb i kilka suszonych owoców, np. morele, rodzynki. To wpłynie pozytywnie na jego walory smakowe i odżywcze. Ale pamiętaj, że kolacja powinna być naprawdę lekka, bo w tej porze dnia, mamy już obniżone tempo spalania kalorii.

Znajdź czas na codzienną aktywność - wybierz sport, który polubisz, np. umiarkowany marsz, aerobic, a może taniec?