Co powinnam zmienić? Proszę o radę

Jestem dziewczyną. Mam 13 lat , 170 cm wzrostu i ważę 53 kg . Ogólnie rzecz biorąc jestem dosyć szczupła, ale martwią mnie boczki. Nie wiem jak się ich pozbyć. Moja mama mi mówiła, że ich nie idzie się pozbyć, że taką mam po prostu figurę. Czy to prawda ? Mam też słabość do słodyczy, moje dzienne posiłki wyglądają następująco: Rano jem jogurt owocowy (Jogobella) w szkole jem 2 śniadanie ( 2 kromki chleba jasnego, jabłko lub batonik ) Po powrocie ze szkoły jem ciepły obiad ( np. 2 ziemniaki, kotlet schabowy , jakaś sałatka ) Po obiedzie przeważnie jem jakieś ciastko, lub cukierek. Na kolację jem przeważnie tosty , lub jajecznicę. Przy oglądaniu TV wieczorem czasami jakieś orzeszki lub coś słodkiego. Co wieczór robię po 60 brzuszków. Co powinnam zmienić w swojej diecie ? Jak pozbyć się boczków ?

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała jest w normie, więc odchudzanie nie jest Ci potrzebne. Jednak w diecie należałoby wprowadzić kilka zmian:

Powinnaś zjeść 4-5 posiłków dziennie. Nie powinno w nich zabraknąć chudego nabiału, mięsa, ryb, jaj, produktów zbożowych oraz warzyw i owoców.

Śniadanie powinno być najważniejszym posiłkiem dnia i powinno być pełnowartościowe. Sam jogurt nie wystarczy. Do jogurtu możesz zjeść musli, albo pełnoziarnistą kanapkę z chudym twarogiem, wędliną i warzywami.

Pieczywo jasne zamień na ciemne, czyli pełnoziarniste np. chleb razowy lub graham - dostarczy Ci więcej energii i cennych składników odżywczych.

Ogranicz słodycze. Zamiast nich sięgaj po świeże lub suszone owoce. Na podwieczorek możesz zjeść również jogurt, koktajl owocowy, sałatkę itp. Postaraj się nie podjadać między posiłkami - jeśli będą one regularne, będzie to łatwiejsze.

Jeśli chodzi o tzw. boczki, to jedyną metodą jest systematyczne wykonywanie ćwiczeń na mięśnie brzucha. Przykładowe znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.

Odpowiedzi na podobny problem znajdziesz tutaj:

http://portal.abczdrowie.pl/pytania/jak-schudnac-z-boczkow
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/jak-pozbyc-sie-brzucha-i-boczkow-pomocy
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/jak-sie-pozbyc-boczkow
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/osoba-szczupla-problem-boczki

Pozdrawiam