Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zrzucić 5 kg przez 2 tygodnie przed castingiem?

Mam 173cm i waze 53 kg. nie dlugo mam casting i chcialabym zrzucic 5 kg przez 2 tyg. jaka dieta mi w tym pomoze?
ponad rok temu

Kurczak w czerwonym curry z ryżem

Nie masz pomysłu na obiad? Zapomnij o schabowym z ziemniakami. Zainspiruj się naszym filmem. Zobacz, jak przyrządzić kurczaka w czerwonym curry z dodatkiem ryżu.

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Witam
Aktualnie wskaźnik masy ciała sugeruje, że masz niedowagę. Utrata 5 kilogramów nie jest więc wskazana, gdyż może prowadzić do niedożywienia, osłabienia, kłopotów z koncentracją, a w dłuższej perspektywie również rozwoju chorób. Pamiętaj, że niedożywienie to nie tylko niska masa ciała, ale również poszarzała cera, wypadające włosy i łamliwe paznokcie - takie efekty na pewno nie wpłyną na zwiększenie szans wygranej w castingu.

0

Optymalne tempo redukcji masy ciała wynosi 2-4 kg na miesiąc, czyli około 0,5-1 kg na tydzień. W ciągu dwóch tygodni możliwa jest redukcja masy ciała w granicach około 2 kg. Szybsze tempo może wiązać się z efektem „jo-jo” i nieefektywnych chudnięciem (kosztem beztłuszczowej masy ciała, w tym zawartości wody). Warto zastosować dietę o nieco obniżonej wartości energetycznej, ale jednocześnie pełnowartościową, z udziałem wszystkich składników potrzebnych organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Warto wybierać produkty zbożowe z pełnego przemiału (razowe/ pełnoziarniste pieczywo, brązowy ryż, grube kasze), chude gatunki mięsa i wędlin, chude mleko i jego przetwory, owoce, a dietę wzbogacić w większą porcję warzyw. Efekty wspomoże i utrwali regularna aktywność fizyczna, która powinna iść w parze z dietą.

Dietetyk Healthy Lifestyle o szerokich zainteresowaniach, zajmuje się m.in. układaniem planów żywieniowych dla różnych grup wiekowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy