Jak wyjść z diety bez efektu jojo?

Przez okres około 4 miesiecy byłem na diecie około 1200 kalori. Ale chciałem zakończyc diete ale boje sie afektu jojo. Czy jak bede stopniowo zwiekszał kalorie np. 1400 przez 2 tygodnie potem 1600 przez 2 tygodnie i tak dalej. To unikne efektu jojo. Moje docelowe zapotrzebowanie to 2300-2500 zalezy na jakiej stronie licze.

Sprawa jest trudna. Wyjście z tak bardzo deficytowej diety jest niełatwe ale na pewno konieczne. Podaż kalorii jest istotna, ale w tym procesie należy również dobrze dobrać proporcje makroskładników. Nie mam mozliwości napisać nic więcej mając tak niewiele informacji. Myślę, że najkorzystniej będzie udać się do dietetyka. Jeśli problemem są finanse, proponuję umówić się chociaż na konsultację i jednorazowe wytyczne. Dietetyk po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu będzie mógł Pana nakierować i więcej podpowiedzieć, chociaż gwarancji stabilizacji masy ciała Pan nie uzyska.
Ponieważ jednak chcąc uzyskać redukcję masy ciała robi Pan sobie krzywdę, może warto podejść do tematu kompleksowo, nauczyć się jeść, zastanowić z czego wynikały wcześniejsze problemy i kompleksowo zająć się sobą.
Szacuję, że ok 70% Pacjentów gabinetów dietetycznych po wizycie je znacznie więcej niż przed i chudnie. W Pana sytuacji należy zredukować ten nieracjonalny deficyt i nauczyć Pana jak jeść adekwatnie do potrzeb organizmu.
Pozdrawiam i trzymam kciuki!