Jak wzmocnić twardość zębów?

Witam! Mam problem z zębami..a dokładniej mój chłopak. chciałabym jakoś mu pomóc je wzmocnić, ale nie wiem jak tego dokonać. O zęby dba, myje 2 razy dziennie, niestety nitkowanie sprawia problemy, ponieważ zęby zbyt ściśle do siebie przylegają i wszelkie próby wyciągnięcia nitki z pomiędzy zębów kończą się bólem. Do dentysty chodzi co miesiąc, ponieważ tak często pojawiają się nowe ubytki. Przy ostatniej wizycie Pani doktor powiedziała, że jego zęby są miękkie jak masło. Czy można je wzmocnić??

Trzeba zacząć od dokładnej diagnostyki w powiększeniu. Niezbędne będzie także zdjęcie RTG. Prawdopodobnie zęby nie są doczyszczone z próchnicy i pod wypełnieniami bardzo szybko rozwija się próchnica wtórna. Odnośnie nitkowania to problem może wynikać z nawisów wypełnień na powierzchniach stycznych, po założeniu nowych wypełnień i wypolerowaniu powierzchni problem powinien zniknąć.

Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie - dlaczego zęby się psują . Intensywna terapua fluorowa jest bardzo szkodliwa dla tarczycy i innych organów. Wybitne czasopismo naukowe Lancet ostatnio opisało fluor jako neurotoksynę. Podejrzewam kwasicę układową, stłoczenia zębów na skutek oddychania przez usta, które jest na ogół spowodowane przez prsewlekły stan zapalny organizmu. Zalecałbym alkalizację, suplementy mineralne, dietę przeciwzapalną np. Gaps. Oczywiście dobra higiena - irygator, bardzo miękka szczoteczka itd - koniecznie.

Witam!
Wygląda na to,że to raczej problem wrodzony. Zęby są nieprawidłowo zmineralizowane,stąd ich duża podatność na próchnicę! Raczej niewiele da się z tym zrobić,gdyż u dorosłych nie da się wzmocnić wewnętrznej warstwy zęba... Pozostają regularne wizyty u dentysty,dokładne szczotkowanie (np.pasta Elmex z aminofluorkiem) ,ew.lakierowanie... Stłoczone zęby można wyprostować ortodontycznie,co na pewno poprawi higienę przestrzeni międzyzębowych przez umożliwienie nitkowania! Pozdrawiam.