Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zachowywać się w stosunku do byłego męża partnerki?

Mam problem z jeszcze formalnie mężem mojej obecnej partnerki. Często ubliża jej w sms. Czuję się podle bo z jednej strony będą one dowodem w sprawie rozwodowej, z drugiej strony już tego nie wytrzymuję i mam ochotę rozwiązać sprawę po męsku czyli pięścią. Jak powinienem się zachować. Rozmowa z nim nic nie daje.prawdopodobnie ten mężczyzna jest socjopatą.
MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu

Przywiązywanie wagi do cudzych opinii

Dzień dobry,
Rozwiązanie siłowe nic tu nie pomoże. Złość, która w panu eskaluje może zostać zamieniona na bardziej akceptowalne społecznie działania. Działanie, które przyniesie panu korzyść, zamiast wpędzić w kłopoty prawne. Proszę o tym rozmawiać z partnerką.
Stalking jest w prawie polskim karany.
Do ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny (Dz. U. z 1997 r. Nr 88, poz. 553, z późn. zm.) dodano nowe przestępstwo przeciwko wolności. Popełnia je każdy, kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność. Karą, która grozi za popełnienie powyższego przestępstwa, jest kara pozbawienia wolności do lat 3.

0

Witam Pana,
wskazane jest prawne rozwiązanie problemu, rozwód, w tej sytuacji partnerka zobowiązana jest do domknięcia swoich spraw, które wpływają niekorzystnie na relację aktualnie z jej byłym mężem, który formalnie istnieje.
Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy