Jak zacząć rozmowę z partnerem, który mnie zdradził?

Witam Zastanawiam się czy tu napisać ale nie mam wyjścia to moja ostatnia szansa... Jestem z moim chłopakiem od 4 lat mieszkamy razem jak to w związku bywa raz jest lepiej raz gorzej.. Wczoraj wieczorem odkryłam że mnie zdradził fakt to było w zeszłym roku.. Ale czy nadal to robi? Nie wiem :( jest mi bardzo ciężko bo myslam że mnie kocha a on rzuca się w ramiona innej.. Nie moge przestać o tym myśleć... Proszę o pomoc co mam zrobić.. Jak zacząć rozmowę z nim i ze wiem ze mnie zdradził..

Dzień dobry, zdrada nie jest równoznaczna z brakiem miłości. Czasami wynika z poczucia odrzucenia, z chwilowego kryzysu, czasami nawet nie potrafimy tego wytłumaczyć. Nie ma jednej recepty jak rozpocząć taką rozmowę, warto by ją po prostu odbyć . Jak Pani nie zacznie będzie dobrze, nawet jak zacznie Pani od płaczu. Najgorszym rozwiązaniem jest nie mówienie, że się wie. Wtedy nie da się nic zrobić, nic wyjaśnić , a wyobraźnie utrudnia poradzenie sobie z tą sytuacją. Pozdrawiam A. Pacia

Dzień Dobry Pani,

Proszę z tym nie zwlekać.
Sugerowałabym Pani tylko otwartą, szczerą i nie oceniającą rozmowę z Partnerem.
Pytając również, co i dlaczego mogłoby być przyczyną zdrady, co byłoby wskazówką, jak i co ewentualnie poprawić w Waszej relacji partnerskiej.
Bo tak to już jest, że jest przyczyna i skutek...

Życzę Pani powodzenia i wspieram mentalnie,
irena.mielnik.madej@gmail.com