Jak zapytać rodziców o stosunek do dziecka?

Dzień dobry, mam 21 lat obecnie jestem na 2 roku studiów.Niestety po 2 latach nauki zabrakło mi punktów ETC aby iść dalej tzw. na 3 rok , wiec muszę złożyć wniosek do dziekanatu uczelni o powtarzanie semestru. Kiedy powiadomiłam o tym moim rodziców - przez telefon ( bo oni jak na razie na wszystko dają mi pieniądze bo nie pracuje ) w szczególności w głosie mojego taty usłyszałam rozczarowanie. Nigdy nie powiedział tego wprost ale mam takie wrażenie ( uczucie) ze ich zawiodłam. Teraz przejdę do pytania: czy wypada zapytać się dziecku czy jego rodzice są nim rozczarowani ?

Dzień dobry, nie wiem, jakie dotychczas prowadziła Pani rozmowy z rodzicami, czy były one bezpośrednie, dotyczące wzajemnego stosunku do siebie. Jeśli czuje się Pani bezpiecznie w kontakcie, warto pytać rodziców o wszystko. Czasem dzieci rozczarowują rodziców i odwrotnie. Jeśli we wzajemnych relacjach jest miłość i poszanowanie, szczera rozmowa może pomóc odnaleźć się w trudnej sytuacji obu stronom. Pozdrawiam.