Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zapytać rodziców o stosunek do dziecka?

Dzień dobry, mam 21 lat obecnie jestem na 2 roku studiów.Niestety po 2 latach nauki zabrakło mi punktów ETC aby iść dalej tzw. na 3 rok , wiec muszę złożyć wniosek do dziekanatu uczelni o powtarzanie semestru. Kiedy powiadomiłam o tym moim rodziców - przez telefon ( bo oni jak na razie na wszystko dają mi pieniądze bo nie pracuje ) w szczególności w głosie mojego taty usłyszałam rozczarowanie. Nigdy nie powiedział tego wprost ale mam takie wrażenie ( uczucie) ze ich zawiodłam. Teraz przejdę do pytania: czy wypada zapytać się dziecku czy jego rodzice są nim rozczarowani ?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Trądzik jako przyczyna depresji

Trądzik to zmora niejednego młodego człowieka. Niektórzy wstydzą się nawet wyjść z domu, kiedy widzą na swojej twarzy mnóstwo krost. Czy jednak trądzik może stać się przyczyną depresji?

Dzień dobry, nie wiem, jakie dotychczas prowadziła Pani rozmowy z rodzicami, czy były one bezpośrednie, dotyczące wzajemnego stosunku do siebie. Jeśli czuje się Pani bezpiecznie w kontakcie, warto pytać rodziców o wszystko. Czasem dzieci rozczarowują rodziców i odwrotnie. Jeśli we wzajemnych relacjach jest miłość i poszanowanie, szczera rozmowa może pomóc odnaleźć się w trudnej sytuacji obu stronom. Pozdrawiam.

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta.
0

Dzień dobry, myślę, że szczera i otwarta rozmowa pozwoli wyjaśnić wiele kwestii. Oczywiście jeżeli tylko jest przestrzeń w Pani domu na takie rozmowy, a pani czuje się na siłach, by o tym porozmawiać.
Pozdrawiam,
Tomasz Kościelny,
https://subteno.warszawa.pl/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy