Jak zdrowo się odchudzić w wieku 12 lat?

Witam! Mam 12 lat, jestem dziewczyną i ważę 65 kilogramów. Jestem ruchliwą osobą, regularnie tańczę, jeżdżę na rolkach i lubię pływać - mimo to mam tendecję do tycia - myślę, że po tacie - mama jest szczupła. Myślę, że moim problemem jest to, że naprawdę lubię dobrze zjeść. Raz próbowałam się już odchudzić i mogę powiedzieć, że dobrze mi szło - schudłam 6 kg., ale szybko zapomniałam o diecie i wrócilam do starych nawyków jedzenia pełnych porcji. Moja dieta polegała na tym, że jadłam normalne posiłki, tylko tyle że zawsze pół porcji, która zjadałam normalnie, piłam około 1,5 litra wody niegazowanej oraz codziennie skakałam na skakance 20 min. Prosiłabym o poradę jak skutecznie i zdrowo schudnąć?

Witam.

Jesteś jeszcze bardzo młoda, ciągle się rozwijasz i rośniesz, dlatego nie powinnaś stosować diet odchudzających. Nie napisałaś też, jakiego jesteś wzrostu, dlatego nie mogę określić czy masz nadwagę, czy też nie. Przede wszystkim powinnaś przeanalizować swoje nawyki żywieniowe i sprawdzić, czy odżywiasz się według zdrowych zasad żywienia. Przeczytaj artykuł:  http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki i zastosuj się do zasad. Dodatkowo jesteś bardzo aktywna fizycznie, dlatego Twoja masa ciała może wynikać z rozbudowanej tkanki mięśniowej, która waży więcej od tkanki tłuszczowej. W tym celu powinnaś udać się do dietetyka na badanie składu ciała, dzięki temu dowiesz się, czy faktycznie masz nadwagę.

Pozdrawiam.