Jak ze spokojem patrzeć w lustro?

Jestem kobietą, mam 18 lat, 158cm wzrostu i ważę 56 kilo. Prowadzę mało aktywny tryb życia ze względu na problemy z kolanami. Jestem po kilku operacjach i jakakolwiek aktywność fizyczna nie jest w moim przypadku wskazana. Od paru miesięcy staram odżywiać się prawidłowo. Odstawiłam słodycze, budki z fast food'ami omijam szerokim łukiem. Jem dużo musli, wyłącznie pełnoziarnisty chleb, rezygnuje z kolacji.. Uwielbiam owoce oraz wiosenne warzywa. Piję jedynie wodę mineralną. Jem od dwóch do trzech posiłków dziennie + zakąski (czyli już wcześniej wspomniane musli, owoc, bądź jogurt).. Ściślej mój jadłospis wygląda następująco: -7:00 szklanka niegazowanej wody mineralnej -10:00 kanapka z pełnoziarnistego pieczywa sałaty, sera, rzodkiewki, chudej wędliny -16:00 obiad. najczęściej jest to jakaś zupa, bądź wegetariańskie danie (nie przepadam za mięsem) + zakąski. W weekend mój obiad składa się z dwóch dań. Jednak ograniczam się do bardzo małych porcji. W mojej rodzinie dużo kobiet ma problem z wagą, jednak zauważam że one po prostu się nie ograniczają... Ze mną jest inaczej, a i tak mam problem z pozbyciem się kilku kilogramów. W sprawie diety zgłosiłam się do mojego lekarza rodzinnego, który zalecił mi zmianę jadłospisu na ten aktualny. Wykluczono u mnie problemy z tarczycą. Nie jestem chora na żadne choroby przewlekłe. Moim jedynym problemem są niesprawne kolana. Bardzo proszę o pomoc. Chciałabym wrócić do dawnej wagi, czyli 48 kilo. Na moim ciele pojawiły się rozstępy w okolicy bioder ud i łydek. Nie mogę na siebie patrzeć. Ostatnio wstydzę się wyjść z domu. Pomóżcie mi :(

Witam,
Twoje BMI wynosi 22,4, co oznacza prawidłową masę ciała. Nie musisz się odchudzać, ale bardzo dobrze, że chcesz zmienić swój sposób odżywiania na zdrowy. Rozstępy nie są spowodowane wzrostem masy ciała, ale działaniem hormonów. Możesz je zmniejszyć stosując specjalne kosmetyki i zabiegi na ciało.
Jeśli chodzi o odżywianie zajrzyj do artykułu http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia , który pomoże Ci przeanalizować popełniane błędy. Jeśli mimo zmiany stylu odżywiania będziesz miała problem z utratą masy ciała radzę udać się do dietetyka, który ułoży odpowiednią dla Ciebie dietę. Jednak pamiętaj, że odchudzanie to proces długotrwały i u osoby z nadwaga, (czyli nie u Ciebie) optymalna utrata wagi to 0,5 do 1kg przez pierwszy okres diety.
Pozdrawiam.