Czy mam kiedykolwiek szansę na zrzucenie wagi?

Witam, moje pytanie brzmi następująco: czy mam kiedykolwiek szansę na zrzucenie wagi? Ważę 80 kg, przy wzroście 155 cm i mam 12 lat, jestem rzecz jasna kobietą. Codziennie jeżdżę na rowerze, uprawiam w domu gimnastykę (tysiąc brzuszków, przysiady, pompki itd). Nie raz próbowałam się odchudzać - bez skutku. Diety? Głównie głodówki. Nic niestety nie pomagało - wręcz przeciwnie. Tyłam. \Większość osób w rodzinie to właśnie otyli ludzie. Nie byłam u lekarza, niestety, nie ma go w okolicy. Mam rozstępy na piersiach, ramionach, robią mi się również na brzuchu i w okolicach łonowych, przy nogach. Jem mało, na śniadanie kromkę bez masła, z chudą wędliną, cały pomidor do tego i szklanka gorzkiej herbaty. Na obiad jem zawsze gotowane na parze bez soli ziemniaki i gotowane na parze chude mięso. Do tego sałatka lub pomidor, ogórek surowy. Potem jakieś owoce. Na kolację zazwyczaj jem to samo, co na śniadanie, aczkolwiek często zdarza się, że w ogóle jej nie jem. Czy moglibyście podać mi przekładowy jadłospis, dietę i to, co powinnam robić, żeby zrzucić te zbędne kilogramy? I ile powinnam ważyć? Ile mogę schudnąć? Muszę powiedzieć, że wcale nie wyglądam na te 80 kg, tylko na góra 60. A jednak, waga mi przeszkadza, nie mogę kupić sobie ładniejszych ubrań itd. Proszę o pomoc! Z góry dziękuję.
12 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała wskazuje na otyłość. Powinnaś spróbować poszukać jakiegoś lekarza w okolicy lub sąsiedniej miejscowości. Zwłaszcza, że podejmowana próby odchudzania nie dały efektów, więc trzeba szukać innych przyczyn nadwagi, a mogą nią być zaburzenia endokrynologiczne lub inne choroby.

Konsultacja on-line jest w tym wypadku niewystarczająca. Niezbędny jest dokładny wywiad żywieniowy i wykonanie badań. Powinnaś być pod opieką dietetyka. Twoja masa ciała nie powinna przekraczać około 54 kilogramów, ale musisz odżywiać się zdrowo. Nie odchudzaj się na własną rękę, aby sobie nie zaszkodzić. Jeśli będziesz się głodzić, zamiast chudnąć trwale, przytyjesz spowrotem, a w dodatku możesz pozbawić się niezbędnych w okresie dorastania składników odżywczych np. witamin, białka, soli mineralnych.

Pozdrawiam