Jak zgubić brzuch przy niedoczynności tarczycy i insulinooporności?

Witam Choruje na niedoczynność tarczycy i insulinooporność. Pomimo diety i ćwiczeń nie mogę zgubić brzucha skóra na moim ciele zrobiła się też mało jędrna dodam,że schudłam 24 kilo. Chciałabym zrobić serię zabiegów body optimizer,jakich mogę oczekiwać efektów ? Czy warto jest zainwestować w takie zabiegi?

Witam
Gubienie tkanki tłuszczowej na brzuchu to jeden temat, ujędrnienie skóry na brzuchu to drugi temat. Tytuł Pani zapytania sugeruje, że nie może Pani schudnąć a pani schudła 24kg więc to nie problem insulinooporności czy tarczycy. Wisząca skóra na brzuchu może być problemem jeśli zbyt szybko Pani schudła, jaka to była dieta jakościowo czy dostarczała Pani odpowiednie witaminy oraz od uszkodzenia skóry przy byłej nadwadze. Jeśli są to rozstępy z wiszącą skórą to będzie bardzo trudno pozbyć się tego ponieważ struktura skóry została naruszona. Jeśli schudła Pani szybko ale nie ma uszkodzeń to zabiegi i masaże powinny bardzo pomóc. Pamiętajmy że skóra o wiele wolniej wraca do normy a tkanka tłuszczowa może być szybciej zgubiona. Często pół roku po zrzuceniu kg i utrzymywaniu wagi zmieniają się cm w pasie bo skóra dochodzi do siebie.