Jak zmienić swoje życie i mieć więcej siły?

Witam. Od jakiś 5 miesięcy biore lek staloft 50. pierw połowę tabletki, później cała, od 2 miesięcy już 1,5. Dalej jestem zmęczona po wstaniu które mija ok 18, później mimo zmęczenia nie potrafię zasnąć (od jakiś 2-3 tygodni), w dzień muszę sie położyć spać bo nie mam siły żeby nawet śniadanie zjeść czy wypić kawę czy chociażby często robię to muszę bo nie mam siły, weny czy ochoty. Sama nie wiem jak to nazwać. Do psychiatry idę dopiero w czwartek, do psychologa nie chodzę jakieś 3 miesiące bo albo jestem chora i słaba lub mi się nie chce. Zastanawiam się nad odstawieniem leków (lekarz miał mi powoli odstawiać ale wątpię jak mu to powiem co napisałam wyżej) skoro mi mimo brania leków tak funkcjonuję. Nie bd zaskoczona jak w informacjach zwrotnych przeczytam żebym zaczęła z powrotem chodzić do p. psycholog zresztą...sama o tym myślę tylko nie chce mi. Od x czasu jem mało lub raz dziennie, każdy mi mówi żebym zaczęła dbać o siebie a ja odpowiadam że wyglądam dobrze. Jem w miarę normalnie jak chodzę na zajęcia na fitness 2 razy w tygodniu, a jak już chce jeść to jem co chce i kiedy chce. Męczy mnie to, mogę to zmienić pisząc plan dnia (z reguły nie jest realizowany) czy rozpisać szczegółowo cel tylko brakuje mi konsekwencji wobec siebie. Często boli mnie głowa, zaczął na nowo boleć mnie kręgosłup, mam też problemy nie raz z koncentracją. Z powrotem siedzę godzinami przed laptopem. Też od x czasu. Mam kochanego syna (5lat) i nie chce żeby brała ze mnie przykład, ten zły. Proszę o jakieś wskazówki co mogę zrobić oprócz chodzenia do p. psycholog żeby było inaczej.

Warto przemyśleć bardziej intensywną formę leczenia- pobyt na dziennym oddziale psychiatrycznym. Przez 3 miesiące będzie Pani pod dzienną (popołudniu wraca się normalnie do domu) opieką lekarzy psychiatrów (którzy dobiorą leki), a także w intensywnym procesie psychoterapii (codzienna psychoterapia grupowa, raz w tygodniu indywidualna). Taka forma pozwoli Pani szybciej poradzić sobie z opisanymi zaburzeniami, odzyskać energię i motywację do życia, a także poradzić sobie z zaburzeniami snu. Zachęcam Panią do podjęcia zdecydowanych kroków, szczególnie jeśli widzi Pani, że opieka i leczenie ambulatoryjne nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Skierowanie na pobyt na dziennym oddziale psychiatrycznym może wystawić lekarz psychiatra, ze skierowaniem należy się zgłosić do wybranego ośrodka. Zależnie od terminu i kwalifikacji do odpowiedniej grupy terapeutycznej zostanie Pani wyznaczona data rozpoczęcia terapii. Warto wnieść ten wątek podczas najbliższej konsultacji ze swoim lekarzem, który w razie czego rozwieje potencjalne wątpliwości.

Witam,
zalecane jest systematyczne wsparcie psychoterapeutyczne w paradygmacie poznawczo - behawioralnym.
Pozdrawiam serdecznie