Jak zmniejszyć mięśnie na udach i łydkach?

Witam. Chciałabym się dowiedzieć co muszę zrobić by mięśnie na udach i łydkach były mniejsze? Trenowałam przez 4 lata siatkówkę lecz rok temu zrezygnowałam ze względu na szkołę, a po trenowaniu zostały mi dość umięśnione nogi. Czy są jakieś ćwiczenia i jak powinnam się zacząć odżywiać by nogi lepiej wyglądały? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Witaj! Niestety zmniejszenie mięśni jest o wiele trudniejsze niż ich rozbudowa, zwłaszcza w przypadku dużych partii takich jak np czworogłowy uda... Jednak i na to są sposoby - aby "spalić" (dosłownie, niestety trzeba poddać mięsień wysiłkowi ) częściowo rozbudowaną tkankę jedynym rozwiązaniem są ćwiczenia polegające na bardzo dużej ilości powtórzeń z minimalnym obciążeniem. W ten sposób mięśnie nabiorą odpowiedniego, smuklejszego kształtu.

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam,
Regularne rozciaganie powinno pomoc. Po kazdej aktywnosci fizycznej pamietac o minimum 10 minutowym rozciaganiu, spokojnym i statycznym.
Raz w tygodniu warto wykonac godzinne rozciaganie kazdej.grupy miesniowej, po uprzedniej rozgrzewce.
Dobry efekt dadza rowniez masaze rozbijajace.
Pozdrawiam

Witam. Polecam pływanie, a także ćwiczenia w wykroku ( ćwiczenia należy wykonywać naprzemiennie raz prawą, raz lewą nogą lub nie zmieniając nóg, parę razy jedną, parę razy drugą nogę), przysiady (nie powinno się odrywać pięt od podłoża), jeżdżenie na rowerze lub marsz na bieżni. Wszystkie te ćwiczenia bez obciążenia. Pozdrawiam

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Szanowna Pani,
Myślę, że Pani problemem powinien zająć się doświadczony trener personalny.
Żywieniowo trudno by było pozbyć się mięśni z konkretnej partii ciała.
Oczywiście, spalenie tkanki tłuszczowej zmniejszyło by obwody łydek i ud, ale tkanka mięśniowa pozostanie.
Serdecznie pozdrawiam
A. Porada

Witam , istnieje możliwość wyszczuplenia mięśni łydki przy uzyciu toksyny botulinowej (botoks). zachęcam do kontaktu z lekarzem medycyny estetycznej , który wykonuje takie zabiegi.
Pozdrawiam
Ewa Rybicka