Jak zmusić 7-letnie dziecko do jedzenia?

Moj syn ma 7 lat.Nie chce nic jesc.Slodycze tylko,ale mu ich nie daje to nie chce nic.Mowi,ze nie lubi gryzc.Siedzi caly dzien bez jedzenia.Martwie sie i zle sie ztym czuje,ze on nie chce jesc.Ma zdiagnozowane zaburzenia SI,a w dodatku nadwrazliwosc dwiekowa i wechowa a takze dotykowa... Co robic? :(

Proszę spojrzeć na sprawę inaczej, dlaczego dziecko nie chce jeść?Przy tak zdiagnozowanych zaburzeniach dziecko może zupełnie inaczej odczuwać smaki, sam moment jedzenia może być dla niego nieprzyjemny, powodować dolegliwości bólowe, kojarzyć się z czymś nieprzyjemnym, więc automatycznie unika posiłków. Warto było by również zbadać dziecku mikroflorę jelit w kierunku Candidy (np. FoodScan VitaImmun, czy czasem jest nie przerośnięta, a wtedy ciągotki do słodkich smaków są jak najbardziej oczywiste. Smak słodki jest odbierany jako przyjemny, a więc preferowany przez dziecko. Jeśli wykluczy Pani wszelkie fizyczne blokady (sprawdzamy stan uzębienia, czy nie ma jakiś pleśniawek, nalotów, ranek, które również mogą utrudniać gryzienie - wizyta u stomatologa), błaha ale poważna rozmowa z dzieckiem dlaczego nie chce jeść, czy mu się to kojarzy z bólem, nieprzyjemną sytuacją da Pani pełen obraz. Odpowiedz "nie zmusi Pani dziecka do jedzenia" jest wg mnie nie ma miejscu.