Jak zrzucić 8 kg?

Dzień dobry! ;) Mam 17 lat, ważę 57 kg przy 165 cm wzrostu. Chciałabym zrzucić 8-10 kg. Jaką dietę powinnam zastosować, by się ich pozbyć? Mam również zapalenie łojotokowe skóry głowy, z którym walczę od kilku lat (należy zastosować dietę, by trochę to zminimalizować). Czy dieta 1500 kcal jest dla mnie odpowiednia? Może mniej kcal? Czy przed tą dietą należy zastosować jeszcze jakąś oczyszczającą? Od pewnego czasu regularnie chodzę na siłownię - w poniedziałek i piątek mam zajęcia fitness, w sobotę trening siłowy. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź!

Witam!

Obecnie Twoje BMI wynosi 20,94 i mieści się w normie (norma 18,5 -24,99). Podejrzewam, że chcesz wymodelować swoje ciało, dlatego chodzisz na siłownię i fitness. Dzięki tym ćwiczeniom łatwo usuniesz z organizmu nadmiar tkanki tłuszczowej (ok. 3kg). Jednakże miej na uwadze fakt, iż tkanka mięśniowa waży więcej niż tłuszczowa i paradoksalnie waga może się nie zmienić, ale objętość w tali i biodrach zmniejszy się. Co do sposobu odżywiania to stosuj dietę nie niższą niż 1700 kcal. W Twojej diecie powinny się znaleźć produkty, które dostarcza zarówno białko (20% kcal), tłuszcze (30% kcal) oraz węglowodany (30%kcal). Zadbaj o to aby w ciągu dnia zjeść 100- 200 g sera białego, wypij 400 g jogurtu naturalnego z 4 łyżkami musli (np. na 2 śniadanie) lub zjedz budyń przygotowany z 500 ml mleka 2%. Spożywaj regularnie 5 posiłków w ciągu dnia, przy czym śniadanie należy zjeść w ciągu 30 minut od wstania z łóżka. Wprowadź do swojej diety zieloną herbatę (400 ml) oraz herbatę pu-erh. Jeżeli chodzi o łojotokowe zapalenie skóry to postaraj się spożywać produkty bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe (orzechy, ryby morskie,) oraz witaminy A, C oraz E. Możesz zażywać tran w kapsułkach lub olej z wiesiołka. Pozdrawiam.