Jak zrzucić dodatkowe kilogramy po ciąży?

Mam pytanie chcę schudnąć ok 8 kg co mam zrobić te dodatkowe kilogramy zostały mi po ciąży i nie mogę się ich pozbyć.Mam 170 cm wzrostu i ważę 68,6 Codziennie robię wieczorem 100 brzuszków chodzę z dzieckiem na spacery 2 godzinne -nie mogę sobie pozwolić na basen ,rower itp- zajmuję się dzieckiem.Staram się jesc 5 posiłków ale po tygodniu mam napad na jedzenie zwłaszcza słodkie że wszystkie moje starania idą na marne Piję dziennie 1,5 litra wody gazowanej proszę o radę !!!
ponad rok temu

Witam!
Rzeczywiście byłoby dobrze gdyby zrzuciła Pani kg nabyte w ciąży. Pani BMI wynosi teraz prawie 24, a to już tylko krok do nadwagi.
Spacery to świetny pomysł, należy tylko pamiętać aby nadać sobie dość szybkie tempo. Brzuszki i spacery w zupełności wystarczą jako codzienna porcja aktywności fizycznej. Nie musi się Pani martwić, że nie ma czasu na basen, ale jeśli ma Pani możliwość zostawić na 2 godziny dziecko z tatą lub babcią warto z tego skorzystać aby urozmaicić trening.
5 posiłków – dokładnie tyle powinna Pani jeść, 3 większe – śniadanie obiad i kolacja oraz 2 mniejsze – drugie śniadanie i podwieczorek. Kolację należy spożywać 2-3 godziny przed pójściem spać. Posiłki należy spożywać regularnie, a przerwy pomiędzy posiłkami powinny wynosić 3 do 4 godzin. Należy pamiętać aby w każdym większym posiłku znalazły się przetwory zbożowe (przynajmniej raz dziennie pełnoziarniste), warzywa lub owoce oraz źródło białka (czyli mięso, ryby, nabiał, jaja, ziarna strączkowe). Na drugie śniadanie i podwieczorek świetnie nadają się owoce, mała kanapka, jogurt z owocami (ale nie słodzony), a także świeże warzywa pokrojone w słupki lub warzywa gotowane na parze. Nie należy również zapomnieć o drobnych przyjemnościach takich jak np. kieliszek wina do niedzielnego obiadu lub malutki kawałek ciasta raz w tygodniu na deser.
Nie wiem z czego wynika „napad na jedzenie”, może dieta jest zbyt restrykcyjna, a może zabrakło w niej drobnych przyjemności, takich jak np. 1 kostka czekolady (ale tylko jedna). Częstym problemem jest przechodzenie na niesmaczną dietę – to prawie nigdy nie kończy się sukcesem.
Nie wiem jak długo jest Pani po porodzie, ale jeśli niedługo to aby wrócić do dawnej wagi, podczas karmienia piersią najczęściej wystarczy stosowanie zdrowej, odpowiednio zbilansowanej diety o normalnej kaloryczności. Natomiast jeśli dodatkowe kilogramy są wciąż naszym problemem po ponad roku od porodu należy zastosować dietę o obniżonej kaloryczności.
Woda to bardzo dobry wybór, z tym że lepsza jest woda niegazowana.
Życzę powodzenia :)