Jak zwalczyć masywne uda?

Witam , mam 18 lat , 165 cm wzrostu oraz waze 67 kg . Mam ogromny problem z masywnymi udami z ktorymi ciezko jest walczyc , boje sie ,ze intensywne cwiczenia moga pogorszyc ich stan . Prosze o pomoc .

Agata Zmorkowska Dietetyk, Poznań

Witam,należy pamiętać o zasadach zdrowego odżywiania: regularne posiłki, picie wody mineralnej niegazowanej,wykluczenie lub przynajmniej ograniczenie cukru, soli, słonych przekąsek, fastfoodów, gotowych dań,produktów wysoko przetworzonych, tłustych sosów, słodyczy. Uzupełnienie diety w warzywa i owoce, szczególnie te bogate w wit.C jak np. szpinak, brokuły czy pomarańcze oraz wykazujące właściwości diuretyczne: pietruszka, seler, pomidory, truskawki, borówki, spożywanie dużej ilości białka: chude sery, białe mięso, ryby.Korzystnie wpłynie odpowiednio dobrana aktywność fizyczna.Pozdrawiam,
Agata Zmorkowska

Witam
informacje, które dostałam nie są wystarczające. Proszę pójść na wizytę do dietetyka i instruktora fitness. Oni porobią badania i pobiorą wymiary i na pewno zarówno dietę i ćwiczenia dobiorą indywidualnie do potrzeb .
pozdrawaim

Witam serdecznie,

Intensywne ćwiczenia a szczególnie siłowe z pewnością umięśnią Pani uda i wizualne je powiększą. Jednak na mięśnie trzeba długo pracować, nie pojawiła się one po kilku tygodniach ćwiczeń, wiec ćwiczenia jak najbardziej polecam jednak modelujące, rozciągające a nie siłowe.
Proponuję również skorzystać z masażów, różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych które rozbija tkankę tłuszczową w okolicach ud.

Pamięta Pani również o odpowiedniej diecie oraz piciu około 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie. Pijąc właściwą ilość płynów nawodni Pani organizm i usunie toksyny dzięki czemu łatwiej będzie wymodelować ciało.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultacje lub zachecam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Kamila Ziemann Dietetyka

Masywne uda często wiążą się z zatrzymanymi płynami. Powinna stosować Pani dietę, która je wypłucze. Polecana jest natka pietruszki, cytrusy, szpinak, owoce jagodowe. Poza tym konieczne jest picie minimum 1,5l wody dziennie. Ćwiczenia są konieczne! Najlepiej udać się do trenera, który dostosuje plan ćwiczeń pod Panią. Polecam bieganie oraz jazdę na rowerze - powinna Pani szybko zobaczyć efekty. Pozdrawiam, Kamila Ziemann