Jaka diata będzie dla mnie najlepsza? Proszę o radę

Dzień dobry! Jestem kobietą mam 23 lata i przy wzroście 148 cm ważę 85 kg. Parę lat temu stwierdzono u mnie Choroba Cushinga, która to też była przyczyną mego tak znacznego przyrostu wagi - przed chorobą ważyłam ok 52 kg. Przeszłam operacje usunięcia gruczolaka przysadki mózgowej, który powodował nadmierne wydzielanie ACTH przez co miałam podwyższony kortyzol i ciśnienie oraz tętno krwi. Po operacji wszystko wróciło do normy. Jednak do tej pory nie udało mi się pozbyć nadwagi. Lekarze nie przepisali mi żadnej konkretnej diety tylko pewien lek, który jest stosowany również przy niedoczynności tarczycy. W mojej rodzinie zarówno mama jaki i tata mają nadwagę a u mojej babci od strony mamy stwierdzono cukrzyce. Ja ze względu na moją wgę też znajduje się pewnie w grupie ryzyka. Mam siedzący tryb pracy ( praca głównie przy komputerze), prowadzę raczej mało aktywny tryb życia ( nie uprawiam żadnego sportu gdyż nie mam na to siły). Przy większym wysiłku fizycznym lub zbyt szybkim wchodzeniu po schodach dostaje lekkiej zadyszki i mam szybsze bicie serca, które mijają po ok. 2 minutach. Bardzo bym chciała pozbyć się tej nadwagi ale same ćwiczenia, które wykonuje w domu oraz 10-15 min. jazda na rowerze stacjonarnym nie bardzo skutkują a niestety na na inny rodzaj ćwiczeń nie mam siły. Dlatego chciałabym dołączyć do tego jakąś dietę lecz nie wiem jaka dieta byłaby dla mnie odpowiednia. Bardzo proszę o pomoc jeśli jest to możliwe. Z góry dziękuję.

Witam.

W Pani przypadku niezbędna jest wizyta u dietetyka, który ułoży dla Pani indywidualną dietę i nauczy jak zdrowo się odżywiać. Porada przez internet może tu nie wystarczyć. Otyłość zwiększa ryzyko wielu chorób, są także przyczyną złego samopoczucia i negatywnego postrzegania własnej osoby.
Z mojej strony polecam Pani zapoznanie się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi  http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/7-sposobow-na-zrzucanie-wagi-bez-diety  oraz wdrożenie je w życie. To bardzo ważne. Zdrowe odżywianie nie wymaga wielu poświęceń, ale na początku należy się zmobilizować.
Weekendy powinniśmy starać się spędzać jak najbardziej aktywnie. Zapisać się na zajęcia dodatkowe bądź spędzaj czas aktywnie z rodziną. Polecam basen, a także spacery, które nie powinny obciążać stawów. Proszę również ćwiczyć również w domu np. 15 minut rano i wieczorem. Przykładowe ćwiczenia znajdzie Pani na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.