Jaka dieta i ćwiczenia po leczeniu raka trzonu macicy?

MINĄŁ ROK JAK ZACHOROWAŁAM NA ZŁOŚLIWEGO RAKA TRZONU MACICY PRZESZŁAM RADYKALNĄ OPERACJE USUNIĘCIA NARZĄDÓW RODNYCH PO KTÓREJ POWOLI DOCHODZĘ DO SIEBIE W ZALECENIACH MAM SIĘ ZDROWO ODŻYWIAĆ ORAZ UTRZYMYWAĆ AKTYWNOŚĆ FIZYCZNĄ DLATEGO STARAM SIĘ CODZIENNIE ĆWICZYĆ ,ALE NIE WIEM CZY WOLNO MI ĆWICZYĆ KÓŁKIEM HULA HOP ROBIĆ BRZUSZKI BO TO ĆWICZENIA NA MIĘŚNIE BRZUCHA ORAZ JEM DUŻO NABIAŁU KEFIRU TWAROGÓW A TERAZ SIĘ DOWIEDZIAŁAM ŻE NABIAŁ MOŻE WSPOMAGAĆ ROZWÓJ RAKA MAM PYTANIE CZY TO PRAWDA

Dzień dobry, zdrowe odżywianie to przede wszystkim zadbanie o to, aby spożywać produkty pełnowartościowe w odpowiednich ilościach i proporcjach. W ciągu dni dobrze jest zjeść około 400g warzyw (w dowolnej postaci), 200 owoców (najlepiej w postaci surowej, gotowanej, pieczonej). Warto także zadbać o to, aby ograniczać spożycie mięsa na korzyść ryb (szczególnie morskich).
Jeśli chodzi o nabiał to może go Pani spożywać, ale koniecznie w wersji naturalnej np. jogurt naturalny, serek homogenizowany naturalny itd. Nabiały byłby przeciwwskazany, gdyby była Pani w trakcie radioterapii dolnej części brzucha. Jeśli w trakcie leczenia miała Pani radioterapię należy uważać na spożywanie nabiału, bo często pojawia się tzw. wtórna nietolerancja laktozy objawiająca się bólami brzucha, biegunkami itd.
Proszę także pamiętać o pełnoziarnistych produktach zbożowych np. chleb razowy, płatki owsiane, grubsze kasze itd.
Pozdrawiam ciepło
EC