Jaka dieta odchudzajaca jest najlepsza przy wadze 91 kg?

Witam serdecznie mam pytanie odnośnie diety nie wiem jaka kaloryczność posiłków potrzebna mi jest przy tak dużej wadze oraz niskiej aktywności fizycznej. Mam 28 lat mam wysoki cholesterol 270 oraz zawsze za mało żelaza zimne stopy ręce, szybko meczę się podczas wysiłku, gdy przytyłam zaczęłam mieć bóle w klatce piersiowej kłucia serca mam częste napady kamicy żółciowej oraz zgagę. Schudłam już wielokrotnie na diecie soutch beach, dukana, atkinsa kiedyś na niskokalorycznych głodówkach doszłam do 56kg ale na krótko zaczęłam jeść więcej węglowodanów i z powrotem kilogramy wszystkie mi wróciły nie wiem co zrobić teraz staram się ograniczać ale nie chudnę prawie nic. Bardzo proszę o radę ponieważ sama nie umiem sobie dostosować diety ciągle dopada mnie jo-jo. Dziękuję .
28 LAT ponad rok temu

Witam.

W Pani sytuacji warto udać się do dietetyka, ponieważ porada przez Internet może nie być wystarczająca. Przy Pani dolegliwościach zdrowotnych nie powinno się stosować popularnych diety odchudzających, które oprócz efektu jojo, mogą być znacznie bardziej szkodliwe dla zdrowia. Przy każdej dolegliwości należy wiedzieć co można jeść, a czego lepiej unikać.

Przykładowo przy napadach kamicy żółciowej należy stosować dietę lekkostrawną, unikać tłustych i słodkich produktów, smażonych, ale także gruboziarnistych. Przy zgadze należy spożywać produkty nie drażniące żołądka i przełyku, a unikać np. pomidorów i przetworów z nich robionych. Przy wysokim cholesterolu warto zadbać o odpowiednią podaż błonnika (ale uwaga na kamicę żółciową). Dlatego dieta i porady dietetyka mogą okazać się skuteczne.

Ja mam za mało informacji o Pani stylu życia i odżywianiu, aby dogłębnie zanalizować taki przypadek. Przede wszystkim jednak warto wiedzieć, że wiele dolegliwości zdrowotnych ulega zmniejszeniu po utracie nadmiernych kilogramów nawet o 10% obecnej masy ciała. Dlatego proszę nie rezygnować!

Pozdrawiam.