Jaka dieta przy refluksie dwunastniczo-żołądkowym?

Witam. Miałam robiona gastroskopie i stwierdzono u mnie refluks dwunastniczo żołądkowy. Otrzymałam leki i lekarz zalecil dietę. Co można jeść a czego nie przy takim refluksie?

Witam,
przy problemach gastrycznych dieta jest istotna. Nalezy przede wszystkim jeść kilka posiłków mniejszych w ciągu dnia, ni dopuszczać do uczucia głodu. Unikać ostrych przypraw oraz mocnaj kawy i herbaty. Zrezygnować ze słodyczy lub do minimum je ograniczyć. Poza tym pieczywo pełnoziarniste zamienić na mieszane typu pszenno-zytnie, wędliny i mięsa jeść chude, a warzywa raczej sparzone lub gotowane. Z owoców wyeliminować: cytrusy, jabłka ze skórką, kiwi