Ścisła dieta przy refluksie

Witam.podejrzewam ze mam refluks przelyku.moje obiawy dopuki lekarz nie dal mi pantoprazolu 20mg to:bol glowy,wzdecia po godz.jedzenia,uczucie wypicia litra oleju,mdlosci ale nie wymioty,cmienie glowy czsami.po tym leku zostaly tylko obiawy wzdecia.zauwazylam tez brzydki zapach z buzi.czy refluks to cos groznego.ma mi lekarz zrobic usg jamy brzusznej w ostst.gastrosk.Boje sie ze to cos powaznego. Czy mozna przy tym jesc norm tylko ograniczac co nie co nie wyobrazam sobie zycia na scislej diecie

Witam.
Zanim lekarz dokładnie zdiagnozuje pani chorobę powinna pani przejść przez jakiś czas na dietę lekkostrawną, czyli pieczywo pszenne,chude ryby i wędliny, gotowane mięsa i gotowane warzywa. Proszę wyeliminować tłuste sosy i zupy na wywarach mięsnych. Nie przejadać się, a ostatni posiłek zjeść min. 3 godziny przed spaniem. Po posiłkach nie kłaść się. Nie pić kawy, alkoholu i napojów gazowanych, wyeliminować fasolę, groch i warzywa powodujące wzdęcia, jak kapusta czy brukselka. Wspomagająco przy dolegliwościach układu pokarmowego polecam picie soku z aloesu, zakupionego w aptece.