Jaką diete mam zastosować, jak się do niej przyzwyczaić i jak zapomnieć o jedzeniu?

Witam, niedawno skończyłam 13 lat i mam bardzo dużą nadwagę. Mam 165 cm wzrostu i ważę aż 82 kg. Jestem załamana, koleżanki się ze mnie śmieją, a jak przychodzę do domu i rodzice nie patrzą, to podkradam z półki batoniki, czekoladę itd. Co chwilę zaglądam do lodówki i nie mogę się powstrzymać. Jem tak jak wszyscy - normalne posiłki 3 razy dziennie. Jest jeden problem - nie mogę nic zostawić na talerzu. Przyjęłam do siebie, że to się zmarnuje, a ja mogę to zajeść, bo kawałek np. kotleta mi nie zaszkodzi. Bardzo proszę o pomoc.
ponad rok temu

Witam,
Masz problem, z którym zmaga się wiele osób, jednak jeśli go nie rozwiążesz możesz doprowadzić do rozwoju otyłość, która sprzyja rozwojowi chorób dietozależnych, takich jak nadciśnienie tętnicze, miażdżyca czy cukrzyca typu II. Mimo to nie powinnaś stosować restrykcyjnych diet odchudzających, które w Twoim wieku mogą negatywnie wpłynąć na rozwój i prawidłowe funkcjonowanie organizmu.
Radzę również udać się do dietetyka, który ułoży dla Ciebie indywidualny program żywieniowy, dopasowany do Twoich potrzeb oraz wymagań, a także pomoże poradzić sobie z nadmiernym jedzeniem.
Z mojej strony dam Ci kilka wskazówek. Przede wszystkim powinnaś zacząć odróżniać głód od ochoty na jedzenie i starać się sięgać po pokarm tylko w pierwszym przypadku. Zamiast sięgać ukradkiem po czekoladę, porozmawiaj z rodzicami o swoim problemie i ustalcie, że czekolada jest w domu tylko w weekend, a w inne dni tygodnia po prostu się jej nie kupuje lub skutecznie chowa. Zamiast kończyć wszystko, co jest na talerzu, nakładaj sobie mniejsze porcje i nie bierz dokładek. Zawsze od stołu wstawaj z lekkim niedosytem. Więcej dowiesz się z artykułów http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia
Pozdrawiam