Jaką dietę powinna stosować 21-latka?

Witam, mam 21 lat, moja waga to 67kg oraz mam 160cm wzrostu. Rok temu byłam na diecie podczas której zmniejszałam regularnie kalorie. Dzięki niej schudłam 10kg, jednak w pewnym momencie złapał mnie zastuj i zrezygnowałam z kontynuowania. Teraz wiem że nie powinnam była, dlatego teraz chce na nią wrócić. Podczas gdy rok temu sie odchudzałam, nie zwracałam uwagi na proporcje białek, węglowodanów i tłuszczy. Chciałabym to zmienić stąd moje pytanie, w jakich proporcjach powinnam je przyjmować? Uprawiam umiarkowaną aktywność fizyczną(regularna o różnym natężeniu). Pozdrawiam.

to bardzo indywidualna sprawa zalezna od aktywności fizycznej, pory roku, ale też metabolizmu, gospodarki hormonalnej itp. Warto to zmieniać / testować kiedy Pani czuje sie dobrze. Może tez być tak, zwłaszcza w przyapdku gdy powracająca nadwaga ma związek z nierównowagą hormonalną, że warto przetestować dietę przemienną i zmieniac te proporcje w cyklach kilku dniowych. Zaprawszam na www.przeciwwaga.pl