Jaką dietę stosować w 7 tygodniu ciąży?

Witam .Jestem w 7tygodniu ciąży .badania na toksoplazmozę są negatywne . Proszę mi powiedzieć jakiego jedzenia muszę unikać ?i czy produkty mleczne jak twaróg czy śmietana mogę spożywać ??

W I trymestrze ciąży dieta nie zmienia się pod względem kalorycznym. Jeśli pacjentka ma apetyt to tak naprawdę prócz surowego mięsa, ryb może jeść wszystko. Jeśli z kolei pacjentka choruje na dodatkowe choroby to stosujemy dotychczasowy schemat jedzenia. Produkty mleczne są jak najbardziej wskazane.