Jaką dietę zastosować aby efektywnie schudnąć?

Witam , mam 27 lat i ważę prawie 75 kilogramów. Chciałabym szybko i skutecznie schudnąć , jednak nie do końca wiem jak. Od kilku tygodni przeglądam różne portale na ten temat. Wszystko wzajemnie się zaprzecza. Jakie produkty i ewentualnie ćwiczenia mogłabym spożywać / wykonywać aby zdobyć wymarzoną wagę ? Klaudia

Witam, dieta powinna być urozmaicona, czyli zawierać pokarmy z różnych grup produktów żywnościowych. W diecie powinny znaleźć sie zdrowe tłuszcze, chude mięso oraz produkty bogate w błonnik. Kaloryczność diety powinna być tak dobrana, aby sprzyjała systematycznemu ubytkowi tkanki tłuszczowej na poziomie średnio do 1 kg na tydzień. Szybsze tempo odchudzania jest niewskazane. Dieta powinna zapewnić sytość. Jeżeli odczuwalny jest głód, oznacza to, że jest zbyt niskokaloryczna, albo zawiera zbyt mało błonnika. Ustalenie właściwej diety wymaga informacji nt zdrowia, preferencji żywieniowych i aktywności fizycznej odchudzanej osoby. Do tego sporo pracy i wiedzy, dlatego nie da sie w kilku zdaniach podać najlepszej recepty na dietę.