Jaką dietę zastosować mając 15 lat?

Witam! Mam na imię Ania i mam 15 lat, ważę 52 kg i mam 163 cm wzrostu. Chciałabym trochę schudnąć, uważam że jestem trochę za gruba. Chcę znaleźć dobrą dietę, ale nie mogę odpowiedniej znaleźć. Proszę o pomoc!

Witam,

Na początku powinnaś wiedzieć, że Twoja masa ciała jest prawidłowa. Z pewnością jesteś szczupła i nie potrzebujesz się odchudzać. Musisz wiedzieć, że może to negatywnie wpłynąć na Twoje zdrowie oraz rozwój, zahamować miesiączkę oraz spowodować niedobory niekorzystne dla zdrowia.
Najlepszym sposobem na szczupłe ciało jest aktywność fizyczna połączona z prawidłowymi nawykami żywieniowymi. Musisz wiedzieć, że regularna aktywność fizyczna jest nie tylko świetna ze względu na poprawę wyglądu sylwetki, ale na samopoczucie oraz zdrowie. Powinna być stałym elementem Twojego życia.
Osoby nieuprawiające regularnie sportu, w przyszłości mają problemy z nadwagą, chorobami oraz zwyrodnieniami kręgosłupa, dlatego warto zadbać o to w młodości i nabrać dobrych nawyków na całe życie.
Zacznij od ćwiczeń, które znajdziesz na naszej stronie www.abccwiczenia.pl np. http://portal.abczdrowie.pl/pilates-na-plaski-brzuch
Osobiście polecam natomiast pływanie, które uelastycznia cale ciało i nadaje mu smukłych kształtów.
Nie zapominaj również o prawidłowej diecie, to znaczy ograniczeniu niezdrowych i wysokokalorycznych przekąsek. Zajrzyj do artykułów http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Pozdrawiam