Jaką dietę zastosować, żeby w ciągu 2 miesięcy pozbyć sie nadwagi?

Mam 173 cm wzrostu i ważę 81 kg (mam 15 lat) bardzo mi zależy, żeby schudnąć 13-17 kg do 2 miesięcy. Ostatnio próbowałam stosować dietę kopenhaską i niestety wytrzymałam tylko 4 dni. Jaką dietę zastosować i ćwiczenia, żeby w ciągu 2 miesięcy pozbyć sie nadwagi?
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że stosowanie diet typu kopenhaska i inne diety cud nie jest korzystne dla nikogo, a zwłaszcza dla osób w Twoim wieku, kiedy organizm ciągle się rozwija. Nie możesz pozwolić sobie na niedobory pokarmowe, ponieważ grozi to zaburzeniami ze strony psychicznej jak i fizycznej Twojego organizmu. W ciągu 2 miesięcy osoba dorosła z nadwagą może stracić około 4- 8 kg. Zbyt duża i szybka utrata masy ciała to murowany efekt jojo, a dodatkowo rozregulowanie metabolizmu na długi czas.

Dlatego jeśli chcesz osiągnąć prawidłową masę ciała powinnaś zacząć ćwiczyć i zdrowo się odżywiać. Informacje na ten temat znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia, a przykładowe ćwiczenia na stronie www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam.