Jaka może być przyczyna podwyższonych wskaźników?

witam Mama bol w okolicach umiejscowienia sie tarczycy przy dotyku boli jak i bol glowy zmeczenie po wynikach zrobionych wyszlo mi wysokie CRP-21,6 i rowniez Trombozyten-390 jaka to moze byc przyczyna pozdr. E .szulc

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ból zlokalizowany w okolicy tarczycy może świadczyć o zapaleniu tarczycy. Jest to prawdopodobne, zwłaszcza w kontekście podwyższonego poziomu CRP, oznaczającego stan zapalny toczący się w organizmie. Prawidłowy poziom CRP u zdrowego człowieka nie powinien bowiem przekraczać 5 mg/l.

Wyróżnić można ostre, podostre oraz przewlekłe zapalenie tarczycy. Oprócz bólu tarczycy chory może doświadczać również powiększenia gruczołu. Wówczas mogą pojawić się problemy z przełykaniem lub uczucie ucisku w gardle.

Zdarza się, że chorobom tarczycy towarzyszą bóle głowy i ciągłe zmęczenie. O korelacji chorób tarczycy i bólu głowy może Pani przeczytać w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-obwiniac-tarczyce-o-bole-glowy.

Aby dowiedzieć się co Pani dolega i ewentualnie z jaką postacią zapalenia tarczycy boryka się Pani należy udać się do endokrynologa.

Pytanie o ból tarczycy znajdzie Pani poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-w-okolicach-tarczycy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.