Jaka może być przyczyna wzrostu wagi przy niezmiennej diecie?

Witam, jaka moze byc przyczyna wzrostu wagi przy niezmiennej diecie i trybie zycia? Dodam ze nigdy nie bylam szczupla ale nadwagi nie mialam. Po pierwszym dziecku wrocilam do wagi sprzed ciazy ale po roku zaczelam strasznie przybierac na wadze. Mialam rozreguloany cylk i przez 1,5 roku nie moglam zajsc w ciaze. Zachodzac w druga mialam 98kg przy 163cm. W ciazy chudlam i po porodzie bylo jakis tydzien bylo ok 78. Niestety znow zaczynam przybierac chociaz karmie dziecko naturalnie. prosze o odp.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego, który po osobistym badaniu i zebraniu wywiadu oceni wskazania do dalszej diagnostyki. Pozdrawiam

Magdalena Mroczek

Najlepiej zgłosic się do endokrynologa, kótry zleci badania.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję oznaczyć poziom TSH i koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.

Witam Panią,

Zalecam wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, który powinien zlecić podstawowe badania a następnie wizytę u endokrynologa, gdzie powinna Pani otrzymać skierowanie na badania tarczycy. Przyczyną wzrostu wagi mogą być zaburzenia hormonalne, ginekologiczne, niedoczynność tarczycy czy problemy z cukrem.
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk