Jaki jest szybki sposób na schudnięcie? Warto łykać chrom?

Witam, mam 19 lat i jestem kobietą. Waże 68 kg przy wzroście 160 cm. Może ważne będzie to, że przed rokiem ważyłam 59 kg, więc przytyłam 9 kg w ciągu roku, co dla mnie jest straszne, nawet nie wiem, kiedy przybywało mi kg na wadze. Jeśli chodzi o tryb życia to u mnie bywa różnie, ale staram się ruszać kilka dni w tygodniu grając w siatkówkę ok. 2 godz. dziennie. Nigdy wcześniej nie stosowałam diety, nigdy nie chciałam przechodzić na dietę, mimo iż wiedziałam, że za dużo ważę. W mojej rodzinie występuje nadwaga u mojej mamy, ale porównując ją, kiedy była w moim wieku, to był z niej patyk. Czemu ja jestem tak gruba? Nie byłam u lekarza, ponieważ raczej na nic przewlekłego nie choruję - przynajmniej wydaje mi się tak. Od dzieciństwa mało co chorowałam. Teraz mam okropnego doła, że tyle ważę i nie mogę sobie darować, że tak przytyłam. Nie mogę wejść w spodnie w których jeszcze kilka miesięcy temu świetnie się czułam. Również unikam zbyt obcisłych bluzek, wiadomo dlaczego. Od poniedziałku - 16.08, staram się jeść jak najmniej i grać. Do dziś schudłam jakiś 1 kg, ale boję się, że nie dam rady wytrzymać, bo chodzę trochę głodna, no i 1kg to wg mnie za mało. Proszę pomóżcie. Co mam robić? Doradźcie mi, jak w krótkim czasie stracić dużo kg? Chciałabym wrócić do tej wagi 59-60 kg. Jeszcze raz prosze o pomoc. Jestem zdesperowana, ponieważ moja siostra prawie przez tydzień nic nie jadła, zaledwie jabłka i schudła tak, że po niej widać, że nie ma boczków, brzuch się jej zmniejszył, nogi schudły no i przykro zrobiło mi się, gdy mój chłopak popatrzył na nią i powiedział "nie no, schudła i to dużo, że aż widać".  No i wtedy to mnie załamało, boję się, że staję się dla niego nieatrakcyjna :( Jeszcze raz proszę o pomoc. Czytałam, że chrom jest dobry na łaknienie, ale ile on kosztuje? Nie mam możliwości udać się do apteki. Co sądzicie o chromie? Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc.

Witam,

Przede wszystkim bardzo dobrze, że jesteś aktywna fizycznie, tak trzymaj! Sport w połączeniu z prawidłowym żywieniem jest gwarancją sukcesu. Nie czuj się nieatrakcyjna, znaj swoją wartość.

Bez względu na determinację nie stosuj diet cud i głodówek. Są to diety, które nadmiernie ograniczają podaż kalorii, a organizm musi bronić się przed głodem. Robi to magazynując tłuszcz. Tak więc mimo iż dostarczasz mało energii, szybko chudniesz i równie szybko powracasz do dawnej wagi, a nawet ją znacznie przekraczasz. Mija to się z celem i przede wszystkim jest niekorzystne dla Twojego zdrowia.
Po stosowaniu diet odchudzających często mamy problem z powracającymi kilogramami. Dzieje się tak dlatego, ponieważ są one niezbilansowane, dostarczają nam zbyt mało kalorii, trwają bardzo krótko i najważniejsze nie uczą nas zdrowych nawyków żywieniowych.

Zdrowe nawyki żywieniowe są podstawą do tego, aby odżywiać się prawidłowo i z głową a przy tym tracić zbędne kilogramy. Dlatego proponuję lekturę http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki Postaraj je wprowadzić w swoje życie, a nadmiar kilogramów już nigdy nie będzie Twoim problemem.
Pamiętaj, że zdrowe nawyki żywieniowe procentują przez całe życie nie tylko utrzymaniem prawidłowej wagi, ale i zdrowiem.
Przy prawidłowo zbilansowanej diecie nie będziesz głodna, dlatego nie radzę wydawać pieniędzy na popularne suplementy wspomagające odchudzanie.

Dodatkowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Powodzenia!