Jaki lek na nerwicę powinnam przyjmować?

Witam, stosuję od miesiąca lek Pregabalinum w dawce 2 × 75mg ( rano i wieczorem). Lek miał pomóc na nerwicę lękową (gdyż cierpię na nią od 20 roku życia, a mam teraz lat 40) na lęki i na bezsenność. W pierwszych dwóch tygodniach lęki zniknęły i zaczęłam normalnie zasypiać. Myślałam, że znikną też natrętne myśli, ( mysli dotyczą lęku przed chorobą, ciągle wynajduję w sobie jakieś objawy, obecnie mam jakieś uciski w glowie) . Niestety natrętne myśli są nadal. Po miesiącu wróciły także lęki oraz nocne wybudzanie się. Przed Pregabaliną stowowalam escitalopram w dawce 1x 10mg, lek pomimo skutków ubocznych (senność i suchość w ustach) działał bardzo dobrze, mogłam normalnie funkcjonować. Lek ten brałam 2 lata i około 8 miesięcy po odstawieniu, objawy nerwicy zaczęły wracać, stąd rozpoczęcie zażywania pregabaliny (oczywiście przez polecenie lekarza). Moje pytanie brzmi czy skoro lęki wróciły i inne dolegliwosci nerwicowe to znaczy, że pregabalina nie działa prawidłowo ? Czy czas 4 tygodni jest jeszcze nie wystarczający aby skreślić pregabaline, Czy może powinnam wrócić do escitalopram? Nie wiem co mam teraz zrobić. Dziękuję za odpowiedź.

Witam Panią,
Wnioskuję, że wspomniane zaburzenia lękowe leczy Pani
tylko farmakologicznie.
Jeżeli leczenie psychiatryczne nie przynosi pożądanych efektów,
należy pomyśleć o zmianie metody leczenia.
Powinna Pani wiedzieć, że farmakologia jest leczeniem objawowym,
bowiem środki farmakologiczne nie leczą zaburzeń nerwicowych
i nie rozwiązują problemu, jedynie tłumią objawy.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające, obniżające
napięcie, czasami antydepresanty o dodatkowym działaniu
tłumiącym lęk sprawiają, że lęki i inne dolegliwości stają się
łatwiejsze do zniesienia, ale nie leczą choroby.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak
i przyczynami zaburzeń lękowych i depresji oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani spokój i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
https://psycholog24online.pl/