Jaki ma być stosunek białka, tłuszczu i węglowodanów w mojej diecie?

Witam serdecznie. Mam hiperinsulinemie. 6 kg nadwagi. Diabetolog powiedział że mam mieć dietę 1500 kcal lub 1300 z niskim indeksem glikemicznym. Najadam się spokojnie. I tak zostawił. Mam jakiś program do układania diety w internecie jest tabela Ig jakoś sobie poradzę proszę tylko mi powiedzieć jaki ma być stosunek białka, tłuszczu i węglowodanów jeśli w moim przypadku ma być ich mało no bo insulinoodporność. Zaznaczę że bardzo dobrze się czuje jedząc więcej białka i tłuszczów a jak najmniej wegli. Tylko żeby nie zrobić sobie krzywdy proszę o poradę. Zażywam metformine 500 mg rano i wieczorem. Pozdrawiam proszę o poradę.

Dzień dobry, przede wszystkim musi Pani ograniczyć cukry proste, wybierać produkty z niskim IG.
Jeśli chodzi o proporcje makroskładników B: 20%, T: 35%, W: 45%
Zapraszam do odwiedzenia mojej strony internetowe, znajdzie Pani tam przykładowe gotowe diety m.in. w hiperinsulinemii. Pozdrawiam
https://dietetyk24.wroclaw.pl/sklep/