Jaki wpływ ma ruch przy depresji?

Choruje na depresję, lekarz polecił m.in aktywność fizyczna bo podobno w depresji to ma dobroczynne działanie. Jednak nie u mnie. Za każdym razem po aktywności fizycznej nawet lekkiej typu rowerek hula hoop przebiegniecie 100 m, od razu pojawiają się u mnie myśli samobójcze. Dlaczego? Tego nie wie ani psychiatra ani mój terapeuta więc pytam tutaj. Bezpośrednio po takiej aktywności od razu pojawiają się takie myśli w związku z czym miałam od razu po np bieganiu próby samobójcze. Jestem pewna ze gdybym nie przebiegła tych 100 m to myśli by nie było i do prób by nie doszło. Robiłam test. Przez Kilka miesięcy żadnego ruchu, myśli s ani razu się nie pojawiły. Przejechalam 100 m rowerem - od razu myśli s i próba samobójcza. To bardzo dziwna przypadłość. Co to jest? Poza tym oprócz myśli s po najmniejszym wysiłku tracę wszystkie siły tak że zaczynam niewyraźnie mówić, nie mogę utrzymać się na nogach i dochodzi do omdlen. Robiłam wszystkie badania, fizycznie jestem okazem.zdrowia

Dzień dobry,
To bardzo dziwna przypadłość. Teoretycznie ruch świetnie działa przy depresji i podobnych problemach, ponieważ wysiłek podwyższa poziom endorfin w organizmie. Najwidoczniej u Pani tak nie jest, skoro czuje się Pani źle i to zarówno fizycznie jak i psychicznie. Być może spada Pani poziom cukru we krwi? Kręgosłup szyjny ma Pani zdrowy? Ten odcinek kręgosłupa jest bardzo wrażliwy na wstrząsy. Może zastanowi się Pani z terapeutą, czy ruch nie kojarzy się Pani źle - może w przeszłości ktoś Pani bliski miał wypadek podczas uprawiania sportu? Z drugiej strony, czy musi Pani uprawiać sport? Być może wystarczą spacery i wypoczynek na świeżym powietrzu, nie musi Pani biegać. Serdecznie pozdrawiam.