Kompleksy z powodu wagi

Źle się czuję w swoim ciele ... często patrzę w lustro idę przez miasto i jak są jakieś okna to patrzę na siebie i nie daję rady ... mam dość . Mam 16 lat i ważę ok.78 kg przy wzroście 172 cm . Co mam zrobić ?
16 LAT ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie! Twój wskaźnik masy ciała (BMI) wynosi 26,4, co wskazuje na lekką nadwagę. By Twoja waga mieściła się w normie, wystarczyłoby, byś schudła 5-6 kg. Zdaję sobie sprawę, jak wielkie znaczenie dla młodej dziewczyny ma wygląd zewnętrzny i sylwetka. Jak poradzić sobie z kompleksami? Jeżeli przeszkadzają Ci zbędne kilogramy, zacznij działać. Przede wszystkim zdrowa dieta, pięć małych posiłków. Według dietetyków, powinniśmy jeść często (5 razy), ale małe porcje. Ogranicz węglowodany. By osiągnąć zadowalający efekt, nie wystarczy ograniczyć podaż kalorii. Ważna jest również aktywność fizyczna, czyli uprawianie sporu. Pomyśl o konsultacji u dobrego dietetyka, który doradziłby Ci, co i jak masz jeść, a także zastanów się nad tym, jaki sport chciałabyś uprawiać, by zrzucić zbędne kilogramy i wzmocnić mięśnie. Poza tym sport i wysiłek fizyczny sprzyjają produkcji endorfinnaturalnych hormonów szczęścia, więc Twoje zmagania z nadwagą mogą przyczynić się również do lepszego samopoczucia. Pozdrawiam i życzę powodzenia!