Jakie badania laboratoryjne powinienem przeprowadzić przed przystąpieniem do ćwiczeń?

Dobry wieczór. Mam 21 lat i zamierzam rozpocząć regularne treningi na siłowni. Chciałbym zapytać, jakie badania laboratoryjne powinienem przeprowadzić przed przystąpieniem do ćwiczeń. Podczas pierwszej wizyty na siłowni przeprowadzono analizę składu ciała (w razie potrzeby mogę przesłać skan wyników). Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry,
Jeśli na co dzień czuje się Pan dobrze i nigdy wcześniej nie występowały żadne nieprawidłowości w wynikach badań, to wystarczy zrobić podstawową morfologię i badanie moczu (a przy okazji, jeśli nigdy wcześniej nie badał się Pan bardziej szczegółowo, można też sprawdzić poziom glukozy na czczo, hormony tarczycy - tsh, ft3 i ft4, profil lipidowy: cholesterol całkowity, HDL, LDL i TG oraz pracę wątroby - ASPAT i ALAT). Jeśli coś konkretnego Pana niepokoi, to warto udać się do lekarza, opowiedzieć o objawach i poprosić o skierowanie na odpowiednie badania.
Pozdrawiam,
Joanna Penza
http://madame.fit/