Jakie kroki podjąć względem osoby, która mi się podoba?

Witam! Bardzo cieszę się, że w końcu udało mi się znaleźć taką stronę, na której mam nadzieję otrzymam dobrą poradę. Mianowicie mój problem polega na pewnym chłopaku. Przyjaźnie się z nim już od prawie 4 lat, jest moim praktycznie najlepszym przyjacielem, zawsze mogę mu o wszystkim powiedzieć. Nasze relacje wyglądały trochę jak rodzeństwa dopóki ja 3 miesiące temu nie poczułam do niego czegoś więcej. Zauważyłam, że pomimo, że byłam w kilku związkach to do nikogo nie poczułam czegoś takiego jak do niego. Nie miałam zupełnie pojęcia co z tym zrobić, bo myślałam że on traktuje mnie tylko jak swoją przyjaciółkę, siostrę. Odbyły się pewne imprezy w tym okresie, kiedy zrozumiałam, że chciałabym z nim być, podczas których on powiedział że ja też mu się podobam. Doszło do pocałunku a kiedy kilka dni później pogadam z nim o tym szczerze, to powiedział że bardzo mu się podobam i jestem super dziewczyną ale on nie jest gotowy na związek bo musi się wybawić. Zraniło mnie to bardzo ale stwierdziłam, że czas pokaże co ma być. Potem odbywały się kolejne spotkania z naszymi przyjaciółmi, na których przytulaliśmy się, trzymaliśmy za rękę itd. Miałam straszny mętlik, bo skoro powiedział że nie chce być ze mną to po co to robił skoro mógł to odrzucić a zamiast tego odwzajemniał? Ostatnio dowiedziałam się, że rozmawiając z moją koleżanką, przyznał że zależy mu na mnie, a kiedy ona powiedziała, że przecież powiedział, że nic z tego nie chce to odparł, że wie i że jest po prostu dziwny z tego powodu... Cały czas mam mętlik w głowie, nie potrafię sobie go odpuścić i chce poczekać aż będzie gotowy na związek. Co mam o tym wszystkim myśleć? Czy on po prostu boi się tego, że może nam nie wyjść i cała przyjaźń się popsuje? Co mam zrobić? Jakie kroki podjąć ?

Dzień dobry,

Podzieliła się Pani swoją historią o ważnej dla Pani relacji. Ma Pani kilka pytań jej dotyczących. Nie znajdziemy tu odpowiedzi na te pytania. Nie powiem Pani co ma Pani myśleć ani jakie są motywacje Pani przyjaciela. Podobnie w kwestii porady - co dalej robić. Dbając o profesjonalne wykonywanie zawodu, psycholog nie udziela takich porad. Aby znaleźć odpowiedzi na te pytania i uporządkować obraz sytuacji, może Pani skorzystać z konsultacji psychologicznej. Spotkanie z psychologiem może mieć charakter rozmowy, w której przy pomocy specjalisty odnajdzie Pani odpowiedzi na nurtujące pytania.