Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 3 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zakończyć związek bez zobowiązań?

Witam, Proszę o poradę jak mam zakończyć luźny związek. Spotykam się z kolegą z pracy, jest ode mnie młodszy o 5 lat ( mam 28). Trwa to już około roku, znamy się oczywiście dłużej. Wiem, że on nie chce zmiany naszych relacji na poważniejsze. Chce przyjaźni i seksu bez zobowiązań. Jestem bardzo zazdrosna o niego, o to, że spotyka się z innymi, o seks z innymi- opowiada mi o tym. Wiem, ze jest to toksyczny związek, który niczego dobrego mi nie przynosi. Jak poradzić sobie z uczuciami i zapomnieć?
ponad rok temu

Czy warto przesuwać horyzont?

Witam serdecznie,
Moim zdaniem po prostu powiedz mu prawdę - że już nie satysfakcjonuje Cię związek bez zobowiązań, że pragniesz czegoś więcej. Powiedz mu także, że wiesz, że on nie jest w stanie Ci tego dać, więc najlepiej dla Was obojga będzie jeśli Wasze relacje będą jedynie zawodowe.
Pytasz jak poradzić sobie z uczuciami i zapomnieć o nim - nie ma na to jedynej, właściwej recepty. Nie interesuj się jego życiem i tak jak napisałam wcześniej - utrzymuj z nim kontakt tylko w zakresie, w jakim wymaga tego praca. Jeśli masz taką możliwość warto byłoby również wyjechać na jakiś czas, po to,by nabrać dystansu.
Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0

Zapomnieć pewnie trudno ale pytanie czy takiego właśnie związku Pani oczekuje. Trudno oprzeć się na mężczyźnie który tego oparcia nie daje. Myślę że to bardziej boli niż rozstanie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy