Jak zakończyć związek bez zobowiązań?

Witam, Proszę o poradę jak mam zakończyć luźny związek. Spotykam się z kolegą z pracy, jest ode mnie młodszy o 5 lat ( mam 28). Trwa to już około roku, znamy się oczywiście dłużej. Wiem, że on nie chce zmiany naszych relacji na poważniejsze. Chce przyjaźni i seksu bez zobowiązań. Jestem bardzo zazdrosna o niego, o to, że spotyka się z innymi, o seks z innymi- opowiada mi o tym. Wiem, ze jest to toksyczny związek, który niczego dobrego mi nie przynosi. Jak poradzić sobie z uczuciami i zapomnieć?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Moim zdaniem po prostu powiedz mu prawdę - że już nie satysfakcjonuje Cię związek bez zobowiązań, że pragniesz czegoś więcej. Powiedz mu także, że wiesz, że on nie jest w stanie Ci tego dać, więc najlepiej dla Was obojga będzie jeśli Wasze relacje będą jedynie zawodowe.
Pytasz jak poradzić sobie z uczuciami i zapomnieć o nim - nie ma na to jedynej, właściwej recepty. Nie interesuj się jego życiem i tak jak napisałam wcześniej - utrzymuj z nim kontakt tylko w zakresie, w jakim wymaga tego praca. Jeśli masz taką możliwość warto byłoby również wyjechać na jakiś czas, po to,by nabrać dystansu.
Pozdrawiam

Zapomnieć pewnie trudno ale pytanie czy takiego właśnie związku Pani oczekuje. Trudno oprzeć się na mężczyźnie który tego oparcia nie daje. Myślę że to bardziej boli niż rozstanie.