Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie mogą być przyczyny omamów słuchowych?

Witam , od wczoraj za uwarzyłem u swojej dziewczyny dziwne zachowania dodam że mieszkamy na odległość 460 km od siebie.Mianowicie mówi ona ze słyszy w głowie jakieś głosy i mówi że się boi i ktoś zrobi jej krzywdę.Co może jej być :( .Nie wiem czy to ma coś wspólnego ale ma ona nadwagę waży 110 kg? nie chce ona iść do lekarza była ostatnio na podstawowych badaniach 3 lata temu. Co jej może być? boje się o nią.
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Wybór odpowiedniego przedszkola

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o wyborze przedszkola dla dzieci autystycznych.

Witam, wskazana jest wizyta lekarska, w poradni zdrowia psychicznego. Trudno jest coś powiedzieć na podstawie krótkiego opisu, bez bezpośredniego kontaktu i wywiadu. Słyszenie głosów może wskazywać na zaburzenie psychiczne.
Pozdrawiam serdecznie

0

Witam
Odpowiedź na portalu niewiele pomoże, ponieważ opisany problem wymaga konsultacji lekarskiej. Wewnętrzne głosy ' w głowie' mogą mieć różne przyczyny i aby stwierdzić co jest ich powodem, trzeba przeprowadzić dokładny wywiad , /czy podłożem objawu jest przewlekły stres, czy jakieś traumatyczne ostatnio wydarzenia,czy pojawiło się to teraz, czy było już wcześniej.., w jakich konkretnych sytuacjach się one pojawiają.../ . Powodem może być niedobór jakichś witamin, pierwiastków w organizmie, zmęczenie, nastroje depresyjne, jako skutek oglądania filmów katastroficznych...itd...Może też być oznaką zaburzenia psychicznego znamionującego chorobę psychiczną..ale właściwą diagnozę może podjąć jedynie lekarz...który w razie konieczności podejmie dalsze działania...zaś wszelkie pomysły, "co to może być" jest jedynie nieskuteczną próbą rozwiązania problemu. Pozdrawiam
Anna Szyda

Psycholog kliniczny i psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy