Jakie produkty żywnościowe można jeść przy zakażeniu candidą?

mam grzyba candida .czy moge jesc platki zbozowe,platki zytnie czy owsiane,oraz czy jesc jogurty i czy moge pic sok z buraka? dziekuje

Przy zakażeniu drożdżakami najlepiej jest zastosować dietę o niskim indeksie glikemicznym (jest to jedna ze skuteczniejszych metod zapobiegania wydzielaniu cukrów na powierzchni błon śluzowych). A zatem pełnoziarniste płatki zbożowe (z wyjątkiem kukurydzianych) czy jogurty będą produktami dozwolonymi. Z warzyw powinno się ograniczać przede wszystkim buraki i marchewkę, zatem sok o który Pani pyta nie będzie produktem zalecanym. Jeżeli chciałaby Pani uzyskać więcej informacji o indeksie glikemicznym żywności polecam fora dla cukrzyków oraz krótki artykuł z portalu, który znajdzie Pani pod adresem: http://portal.abczdrowie.pl/niski-indeks-glikemiczny.