Co zwalcza bakterię Candida?

Witam, prawdopodobnie mam za mało kwasu w żołądku, co potwierdzają badania i test z sodą oraz przerost candidy w organiźmie co również potwierdza test. Co w takiej sytuacji robić żeby jedno nie wykluczało drugiego? Na żołądek produkty zakwaszające a co z grzybem candida? Podobno soda zwalcza candidę ale czy w tej sytuacji wskazana jest na niedokwasotę?

Dzień dobry, wiadomo jest, że rozwojowi candida w organizmie sprzyja dieta bogata w cukier i produkty wysoko przetworzone, jak również stosowanie antybiotyków.
Tak więc, aby zwalczyć candidozę należy przede wszystkim, i jest to bardzo ważne, wykluczyć cukier z diety, a także produkty go zawierajace. W tym celu należy bardzo dokładnie czytać etykiety, bo pozornie zdrowe produkty, np. soki owocowe w kartonach, mogą go także zawierać. Należy na jakiś czas ograniczyć wszystko co słodkie, jak również produkty o wysokim indeksie glikemicznym. Tak więc wyłączamy z diety słodycze, słodzone napoje, ziemniaki, gotowane buraki i gotowaną marchew, a takze produkty zbożowe zawierające nawet niewielki procent mąki pszennej. Na okres dwóch tygodni dobrze jest także wyeliminować owoce, natomiast później można wprowadzić te o niskim indeksie glikemicznym, nieprzekraczającym 55. Tabele z indeksem glikemicznym produktów są dostępne na internecie.
W tym czasie warto spożywać dużo warzyw w postaci różnego rodzaju sałatek z dodatkiem oliwy z oliwek, mięso, brązowy ryż czy kaszę gryczaną, pestki i orzechy. Jednak nalezy też bardzo uważać na suszone owoce, ponieważ zawierają sporo cukru.
Jezeli chodzi o zakwaszenie żołądka, dobre skutki przynosi wypijanie szklanki wody z cytryną przed posiłkiem, a jeszcze lepsze picie naparu z piolunu 3 razy dziennie po pół szklanki. Jest on jednak bardzo gorzki, ale też bardzo skuteczny. Warto też jeść jogurty naturalne oraz ogórki kiszone, aby zasiedlić jelita tzw. dobrymi bakteriami.
Pozdrawiam serdecznie.