Jakie są konsekwencje żywienia w fast foodach podczas diety?

Witam, od piętnastu miesięcy stosuję dietę 1500 kcal. Udało mi się zrzucić 37 kg, ale wciąż, do prawidłowej wagi (wg BMI) pozostało mi jeszcze 30 kg. Od 4 m-cy mam problem z zastojem - waga pokazuje od 97 do 99 kg (wzrost 175 cm). Od 2 m-cy zamykam się w przedziale 1300 kcal, ale nie do końca wszystko wytrzymuję. W weekendy (sobota, niedziela) zjadam coś w fast foodzie, do 1700 kcal w ciągu każdego z tych dni. Jak bardzo jest to szkodliwe i czy nie przekreśla to całej diety?

Witam
Jedzenie w fast foodach jest nie zdrowe i nie pozwoli na dalszą redukcję masy ciała a wpłynie na jej wzrost. W dobraniu odpowiedniej diety i uzyskaniu prawidłowej masy ciała pomoże Panu dietetyk.
Pozdrawiam

Magdalena Mral Dietetyk, Gdynia

Witam,
w przypadku zastoju nie zawsze konieczne jest obniżenie kaloryczności posiłków. W praktyce, w zależności od przypadku, może spowodować to nawet wzrost masy ciała. Najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z dietetykiem, który pomoże przetrwać Panu zastój i dostosuje dietę tak, aby znów widział Pan efekty.
Samo spożywanie posiłków w fast foodzie będzie niekorzystnie wpływać na Pana efekty - nawet mimo tego, że stara się Pan utrzymywać kaloryczność na poziomi 1700 kcal. Takie jedzenie wpływa negatywnie na zdrowie oraz nie pozwoli na dalsza redukcję masy ciała, ponieważ jest to żywność bardzo tłusta, ciężkostrawna, składająca się z produktów mocno oczyszczonych, które nie dostarczają składników odżywczych. A to własnie składniki odżywcze są Panu niezbędne do dalszego odchudzania i regeneracji organizmu.

Pozdrawiam
Magdalena Mral
Dietetyk Kliniczny

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam,
aktualnie je Pan stanowczo za mało! Sposób żywienia w znaczący sposób wpływa na tempo przemiany materii. W przypadku niedostatecznej ilości kalorii organizm adaptuje się poprzez spowolnienie metabolizmu. Jeśli taki stan trwa za długi czas - metabolizm będzie coraz bardziej zwalniał, a waga stanie w miejscu. W tym momencie należy organizm doprowadzić hormonalnie do odpowiedniego stanu, zwiększyć kcal i ew. dodać aktywność fizyczną 2-3x w tygodniu + zrezygnować z jedzenia w fast foodach które dodatkowo magazynują toksyny w Pana organizmie.

Pozdrawiam
Kamila Ziemann
www.efektcentrum.pl