Jedzenie serów pleśniowych w ciąży

Mam pytanie związane z dieta w ciąży. Ponoć nie wolno jesc serow plesniowych zastanawiam sue tlo dlaczego? Robione sa z mleka pasteryzowanego skąd więc ma w nich byc listeria. Dziękuję

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie wszystkie sery pleśniowe produkowane są z mleka pasteryzowanego, stąd ogólne zalecenie unikania tych produktów w trakcie ciąży.