Jem normalnie: czemu chudnę?

Witam. Mam 19 lat, 148 cm i ważę 40kg. Od prawie roku nie mam miesiączki. Od września schudłam 10kg. We wrześniu trochę się odchudzałam, ale teraz nie staram się odchudzać, ani nic z tych rzeczy. Jem często, co 2, 3 godziny. Nie uprawiam żadnych sportów, właściwie w ogóle się nie ruszam, ale chudnę. Ludzie próbują mi wmówić, że się odchudzam ale to nie prawda. Oprócz braku miesiączki i wypadania włosów nic się nie dzieje. Od kilku lat nawet kataru nie miałam:). Mój przykładowy jadłospis wygląda mniej więcej tak: rano jakieś zupy mleczne z 300 ml mleka, jakieś kluski lane, owsianka/albo dwie kromki chleba razowego z wędlina, serem, jajkiem i czymś tam jeszcze. Potem w szkole jakiś banan i jabłko, czasem jogurt, potem obiad, po obiedzie jeszcze jakiś owoc albo orzechy, ok 19-20 kolacja- 2 kromki chleba z szynką albo coś na słodko z dżemem, albo miodem i mleko. Raczej staram się unikać słodyczy, przy czym moja mama twierdzi, że to dlatego tak schudłam..ale przecież wszyscy mówią, że raczej nie powinno się jeść słodyczy, lepiej zastąpić je owocami, warzywami- co robię. Co może być przyczyną spadku wagi?
19 LAT ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim powinnaś udać się do lekarza na badanie, które stwierdzi przyczynę wypadania włosów i zanik miesiączki. Bardzo prawdopodobne, że masz jakieś niedobory pokarmowe lub zaburzenia wydzielania hormonów tarczycy. Przyczyną spadku masy ciała może być zbyt niska kaloryczność posiłków. Warto policzyć ile kilokalorii dziennie spożywasz a ile powinnaś w stosunku do swojego wieku i masy ciała (minimum 1600 kcal). Po wyeliminowaniu przyczyn zdrowotnych, jeśli nadal nie będziesz wiedziała jaka jest przyczyna dolegliwości udaj się do poradni dietetycznej.

Pozdrawiam.