Jem za mało?

Witam. Jestem dziewczyną, mam 13 lat, 163 cm wzrostu i ważę 46 kg. Gdy jadłam normalnie ważyłam około 53 kg. Zapewniam, że mimo niskiej wagi, nie jestem za chuda. Mam tłuszcz na ramionach, rękach, brzuchu, udach, łydkach.  W mojej rodzinie nie występuje otyłość ani nadwaga. Nie byłam u lekarza, ale nie mam raczej żadnych zaburzeń. Nie choruję na choroby przewlekłe. Zaczęłam się odchudzać 'na poważnie' jakieś półtora miesiąca temu. Piję tylko wodę mineralną, nie jem słodyczy, fast-foodów, tłustych potraw, makaronów, białego pieczywa. Wcześniej starałam się także regularnie ćwiczyć na rowerku stacjonarnym, teraz jednak zupełnie nie mam na to czasu, więc jedyna aktywność fizyczna to wf w szkole. Z moich obliczeń, w ciągu dnia powszedniego jem jakieś 500 kcal dziennie. Zdaję sobie sprawę z tego, że to za mało. Nie potrzebuję jednak więcej pokarmu, nie odczuwam głodu. Boję się, że gdy zacznę jeść więcej, to przytyję, a tego na pewno nie chcę. Co mam zrobić, żeby zwiększyć ilość jedzenia jednocześnie nie tyjąc? Zamieszczam mój przykładowy jadłospis z piątku: śniadanie 7.30: dwie kromki pieczywa Wasa z sałatą, pół plasterka sera tostowego (jakieś 100 kcal) lunch 12.30: surówka z kiszonej kapusty, śladowa ilość ryby (jakieś 100 kcal) podwieczorek 16.30: zupka z proszku, odrobina mięsa (70 kcal) kolacja 20.00: jedno całe jajko, trochę białka z drugiego jaja, sałata, pomidor (130 kcal ?). W ciągu dnia piję jakieś 3-4 butelki wody mineralnej. Bardzo proszę o pomoc !

Witam,

Według siatek centylowych Twoja waga wskazuje na poniżej 50 cetyl. Oznacza to, że dalsza utrata wagi ciała, doprowadzi do niedowagi, co w Twoim wieku jest bardzo niekorzystne.

Twój jadłospis zawiera parę błędów.
Musisz pamiętać, że masz 13 lat, a to oznacza, że jesteś w wieku dojrzewania. Twój organizm potrzebuje co najmniej 1800 kcal oraz odpowiednie ilości składników odżywczych, mineralnych i witamin, aby poprawnie się rozwijać.
Powinnaś spożywać:
5 porcji produktów zbożowych (pieczywo pełnoziarniste, kasze, makaron al dente, ziemniaki)
    4 porcje warzyw
    3 porcje owoców
    2 porcje produktów mlecznych
    2 porcje tłuszczu (2 łyżeczki oleju)
    1 porcja mięsa lub jego zamienników (ryby, warzywa strączkowe)

Produkty, które powinnaś ograniczyć to: ser żółty i zupki z proszku. Możesz je zastąpić serem mozarella, serem białym półtłustym/ chudym, serkiem wiejskim light, maślanką naturalną, jogurtem naturalnym, kefirem

Powinnaś zwiększyć podaż kalorii do około 1800 kcal na dzień.
Jeśli chcesz się pozbyć tłuszczu z ramion, brzuch i innych części ciała, najlepszy będzie sport. Musisz pamiętać, że żadna dieta nie zastąpi aktywności fizycznej.

Pozdrawiam.