Dieta na schudnięcie dla 15-latka

Witam, chodzę do 2 klasy gimnazjum, mam 168 cm wzrostu i ważę 63 kg, moja aktywność to 4 godziny wf. tygodniowo i 6 weidera (jestem na 9 dniu) (teraz jest zima, ale jak stopnieje śnieg, to będę jeździł na rowerze). Moja dieta to dwie bułki w szkole, obiad (ziemnieki i mięso, i surówka :)), wafelek i kolacja (jajka na kanapkach). Myśle, że te informacje w czymś pomogą, a mój problem tkwi w tym, że tak do 6 klasy byłem grubaskiem, a le w 1 klasie gimnazjum się wziąłem i trochę schudłem, no i wyrosłem, ale z tamtego okresu zostały mi dwie wady, których się wstydzę, a mianowicie boczki i sadełko. Jeżeli jest jakaś dieta na schudnięcie w tych partiach lub ćwiczenia, to bardzo proszę o pomoc! Z góry dziękuję ;} Pozdrawiam :)
ponad rok temu

Witam!

Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie musisz się odchudzać. Jednak, aby pozbyć się tzw. boczków i nadmiernej tkanki tłuszczowej, skuteczne będą ćwiczenia na te właśnie partie ciała oraz unikanie niektórych produktów spożywczych. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.

Twój codzienny jadłospis powinien zawierać:
5 porcji produktów zbożowych:
    - 4 porcje warzyw,
    - 3 porcje owoców,
    - 2 porcje produktów mlecznych,
    - 2 porcje tłuszczu (2 łyżeczki oleju),
    - 1 porcja mięsa lub jego zamienników (ryby, warzywa strączkowe).
Oznacza to, że bułki, które jesz w szkole, nie powinny być białe, ale pełnoziarniste lub bułki grahamki. Na obiad wybieraj mięso chude (drób oraz chude części czerwonego mięsa, np. polędwica) i ryby (przynajmniej 3 razy w tygodniu). Ziemniaki jedz na przemian z kaszą, ryżem lub makaronem (ugotowanym al dente lub pełnoziarnistym). Do każdego posiłku jedz warzywa. Wafelek zastąp owocem lub jogurtem z ziarnami.

Raz na jakiś czas możesz pozwolić sobie na słodycze, ale nie częściej niż raz w tygodniu i w umiarkowanych ilościach.

Pamiętaj jednak, żeby jeść wszystko, ale z umiarem. Jeśli zbytnio będziesz ograniczał jeden produkt może się zdarzyć sytuacja, że po pewnym czasie nie wytrzymasz i zjesz go, ale w dużo większej ilości. Zdrowa dieta jest zrównoważona i rozsądna - pamiętaj o tym.

Pozdrawiam.