Już mam dość swojego wyglądu

Mam 11 lat 162cm i ważę 70 kg, jak mam schudnąć? Bardzo się wstydzę swojego wyglądu mam już okres od 3 miesięcy i do lata chciałabym ważyć 60kg albo 58kg
11 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Twoja masa ciała jest zdecydowanie większa niż określają to normy zawarte w siatkach centylowych. Warto również zwrócić uwagę na wzrost, który znajduje się w 97. centylu. Taki stan wymaga kontroli lekarza. Dieta osoby dorastającej, także ta odchudzająca, powinna zawierać niezbędne do rozwoju składniki. Aby wykluczyć podłoże chorobowe nadmiernej masy ciała należy udać się do lekarza. Stosowanie się do zaleceń specjalisty powinno przynieść oczekiwany efekt w postaci zgubienia zbędnych kilogramów.